Good morning, it is Thursday 24.9.2020. It is the nameday of Jaromír, tommorow is the nameday of Zlata.
redakce@lanskrounsko.cz

200321 podekovaniPřemýšlím, kde bych měla začít. Původně jsem chtěla napsat pár řádků, kterými bych poděkovala za celý tým dm drogerie Lanškroun dobrovolníkovi, který nám dnes přinesl roušky. Potom jsem si ale uvědomila, že bych ráda poděkovala více lidem a napsala něco málo z myšlenek, které se mi posledních pár dní honí hlavou.

To, co nás teď všechny ovládá, je především strach, který visí ve vzduchu. Strach z nemoci, nejisté budoucnosti – kdy to všechno odezní? Zvládneme to finančně, když nechodíme do práce? Věřím, že vše, co se děje, se děje z nějakého důvodu. Mám pocit, že tahle situace nastala proto, aby nás všechny varovala a zastavila. Zamysleme se nad tím, jak jsme doposud žili. Většina lidí dělala věci ve spěchu a stresu. Mluvím i za sebe, kdy jsem se snažila udělat všechno hned a nezastavila se, dokud nebylo hotovo. Až to nejhorší pomine, budeme mít konečně možnost změnit to. Dostaneme druhou šanci zjistit jak nepřežívat, ale žít.

K tomu, abychom dostali možnost změnit své návyky, je potřeba dodržovat opatření, která nám stanovuje vláda. Ač se některá opatření mění ze dne na den, prosím, snažte se je poslouchat a hlavně dodržovat. Informujte ty, kteří nemají možnost aktuální dění sledovat. Teď musíme držet pohromadě víc než kdy předtím. Vím, že se na nás ze všech stran chrlí ne zrovna pozitivní informace. Podobná situace ukáže charakter člověka, buďte na sebe vzájemně hodní. Nikoho neodsuzujte za to, že je „pozitivní“, protože by to mohl být kdokoliv z vás.

Chtěla bych umět dostatečně vyjádřit hrdost, která mnou koluje při každém vstupu na naši prodejnu. Když vidím, jak skvělý tým mám. Ony jsou tu pro vás střídavě každý den. Po celou dobu téhle situace jedou na 100 %. Snaží se být k zákazníkům vstřícné i přes to, že to někdy není lehké. Také mají strach, jsou to jen lidi a mají na to právo. Vystavují se nebezpečí, že pokud by je v obchodě někdo nakazil, mohly by nakazit své děti, rodiče, prarodiče. Neslyšela jsem jedinou stížnost, jedinou větu, že by někdo z nich chtěl být radši doma v bezpečí. A nedělám si iluze, vím, že se to v hlavě honí každému, kdo nadále přichází do kontaktu s lidmi. Doma zastávají roli matek, které s dětmi dělají úkoly a snaží se je uklidňovat (ve vlně negativních zpráv na sociálních sítích), s manžely se starají o domácnost a přes všechno vypětí chodí do práce s pozitivní energií. Za to všechno vám (mé milé kolegyně) patří obrovské díky.

Všude kolují děkovné články zdravotníkům, prodavačkám, řidičům kamionů a dobrovolníkům. Samozřejmě i já jsem jim vděčná za to, co dělají. Teď bych ale chtěla poděkovat především vám, kteří jste zodpovědní a dodržujete pravidla probíhající karantény. Všem, kteří se zbytečně neshlukují ve městě nebo v obchodech. Kteří dokážou vyhodnotit, že i přes docházející zásoby není potřeba jít do obchodu pro jedny sušenky a vystavovat tak riziku nákazy sebe, svou rodinu i okolí.

Tohle všechno spustilo jedno velké poděkování panu H.B., který nám dnes ráno přinesl do obchodu ušité roušky. Za celý tým dm drogerie Lanškroun děkujeme, jste náš hrdina.

Alena Šlézová

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.