Good night, it is Monday 24.2.2020. It is the nameday of Matěj, tommorow is the nameday of Liliana.

Bulletin

200223 architektiProstor po bývalé tržnici, Pivovarské náměstí a Ježkův statek (čp. 606 a 607 mezi ulicemi Dvorská a B. Martinů) jsou místy, která jsou v neutěšeném stavu. Právě tyto lokality si podrobněji prohlédli loni na podzim studenti Fakulty architektury ČVUT v Praze, aby mohli vytvořit své návrhy na jejich vylepšení.

200131 caminoSrdečně zveme v úterý 25. února od 18 hodin na cestopisnou přednášku lanškrounské rodačky Hany Hrodkové.

CAMINO DE COMPOSTELO - Svatojakubskou cestou do Compostely 3x jinak - Severní cestou ze Santanderu ve Španělsku - Portugalskou cestou z Lisabonu - Novou cestou na Sicílii do Palerma.

200222 masopustMasopustní veselice začala už v deset hodin dopoledne 22. února na nádvoří lanškrounského zámku, kde se ochutnávala zabijačková polévka, guláš, tlačenka, jitrnice a nechyběly ani koláčky. Hrála středověká hudba Krless, tančilo se i zpívalo.

191015 weidmuller1Firma Weidmüller Lanškroun s.r.o. hledá pro nově otevírané středisko MONTÁŽE tyto pracovní pozice:

operátor automatizační linky (třísměnný provoz),
operátor ruční montáže (dvousměnný provoz),
seřizovač automatizační linky,
plánovač výroby.

200221 amavetNa Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež představili žáci základních a středních škol ze Svitavska a Orlickoústecka 5. února v lanškrounském L´Artu 83 projektů. Valná většina (61) soutěžila v kategorii Junior, pouze 22 projektů spadalo do kategorie Středoškolák.

200221 permatatZAHRADA JE ANTIDEPRESIVUM

Nějaký sad už viděl každý, ale tatenický rodový sad zatím stojí trochu přehlížený. A přitom s rozlohou úctyhodných osm hektarů to není žádný drobek a svou odlišností od ostatních sadů, které znáte, je v širokém okolí Lanškrouna naprosto výjimečný. Potřeba je jediné, umět se správně kouknout.

200131 masopustMěsto Lanškroun, Městské muzeum Lanškroun ve spolupráci s Kulturním centrem Lanškroun vás zve 22. února na 20. tradiční Masopustní průvod a veselici.

Hlavní program na nádvoří zámku:
10.00 Zabijačkový gulášek pana starosty a sladké mámení pánů místostarostů. Ochutnávka produktů ze zabijačky (jelítka, jitrnice, tlačenka, ovar, zabijačková polévka)

200220 vyveskyJeden z návštěvníků Lanškrouna měl zajímavý postřeh, když nám poslal fotografii s komentářem: "Tak jsem si myslel, že šéf senátu pan Kubera byl z ODS."

200218 raceDruhý ročník extrémního překážkového závodu Gladiator Race, tentokrát v zimní verzi, se uskuteční v Lanškrouně u rybníka Dlouhý v sobotu 22. února od 9:30 do 17 hodin. Účastníky čeká závod dlouhý přes šest kilometrů, kdy překonají více než 30 překážek.

200218 lesy Velké změny čekají ani ne po roce městské lesy. Jan Kubík nastoupil jako správce lesů na konci dubna loňského roku. A hned od začátku se musel potýkat s resty po minulém správci. Přesto se uklidilo přes tisíc m3 klestu, ožnuto bylo necelých 10 ha ploch, ošetřeno téměř 80 tisíc sazenic proti okusu. Vytěženo a zobchodováno bylo necelých 1600 m3 dřeva.