Good night, it is Tuesday 21.8.2018. It is the nameday of Johana, tommorow is the nameday of Bohuslav.

Bulletin

180820 1968Vážení posluchači, zůstaňte u svých přijímačů," ozvalo se krátce po půl druhé ráno z rozhlasových přijímačů v Československu. Rozhlas běžně končil ve dvě hodiny ráno, ale 21. srpna 1968 tomu bylo jinak. V 1:55 ráno se ozval hlasatel Vladimír Fišer, jehož slova se vryla do paměti lidem po celé republice: “Všemu lidu Československé socialistické republiky. Včera, dne 20. srpna 1968, kolem 23. hodiny překročila vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky státní hranice...".

180820 rebeloveV úterý 21. srpna ve 21 hodin bude v zámecké zahradě promítán český film REBELOVÉ (109 min.) z roku 2001. Film REBELOVÉ je písničkový retro film z 60. let. Režisérem tohoto filmu je Filip Renč a v hlavních rolích se představí Zuzana Norisová a Jan Revaj.

Tímto filmem si připomeneme smutné výročí, 50 let od okupace sovětskými vojsky v roce 1968.

180819 motoŘev motorek a dunění hrajících kapel ovládly tento víkend Lukovou. Na charitativní motosraz organizovaný Motobigbangem dorazilo 230 motorek z celé republiky a několik i ze zahraničí. Motorkáři se parádně bavili a postarali se o zábavu i pro všechny příchozí.

180817 smajlikAnalýza vzorků vody odebraných v rybníce Dlouhý 14. srpna prozradila, že ve vodě se vyskytují v nadměrné míře sinice, ohrožující zdraví koupajících. Tento výsledek znamená okamžitý ZÁKAZ KOUPÁNÍ. Příští odběr vzorků bude proveden 20. srpna.

180817 volimeZa necelé dva měsíce budeme znát složení nového městského zastupitelstva. Do podzimních komunálních voleb se v Lanškrouně zaregistrovalo devět stran. Vítězství chce obhájit Lanškrounské fórum vedené starostou Radimem Vetchým. O mandáty v zastupitelstvu se znovu uchází i ANO, ČSSD, KDU-ČSL, KSČM a ODS vedená bývalou starostkou Stanislavou Švarcovou.

180802 rubykHotel*** garni Rubyk přijme uchazečky na pozice pokojské a snídaňové kuchařky. Druhá nabízená pozice je vhodná i například pro důchodkyně jako přivýdělek - bydlení v Lanškrouně je nezbytné, ideálně pak v oblasti Teslova.

180815 potokS Richardem Kohoutem z odboru životního prostředí hovoříme o katastrofálním suchu, které postihlo i Lanškrounsko.

Jaký je pane Kohoute v Lanškrouně současný stav vody v rybnících? A v potocích?
Celkový stav povrchových vod v Lanškrouně, co se jejich množství týče, je velmi špatný. Vodní tok Ostrovský potok a Třešňovský potok jsou hluboko pod hranicí sucha. Zadní potok, který je jedním z vodních toků napájejících rybniční soustavu, již zcela vyschnul, ojediněle se v něm vyskytují samostatné tůně.

180721 srpen

19. 8. 2018 17:00 

O PRINCEZNĚ, LUCIÁŠOVI A MAKOVÝCH BUCHTÁCH: CziDivadlo Praha – nedělní pohádka
http://www.kclanskroun.cz/akce/o-princezne-luciasovi-a-makovych-buchtach/

24. 8. 2018 19:30
RADIM SCHWAB – koncert
Koncert představitele hlavní role v české verzi muzikálu Fantom opery a představitele krále Šalamouna v muzikálu Sibyla, královna ze Sáby, o přestávce vystoupí Duo J+V
http://www.kclanskroun.cz/akce/radim-schwab-koncert-muzikaloveho-zpevaka-duo-jv/

180814 kvetPaní Šerkopová, kastelánka z rudoltického Zámečku, poslala fotku květu, který vykvetl na pouhé tři centimetry malé pouštní rostlince, pocházející z Namibie. Udělal jí velkou radost. Píše:

"V přírodě roste dokonale maskovaná ve skalních štěrbinách. Je to velmi pomalu rostoucí rostlinka, která na tlustém kmínku vytváří trs drobných výhonků a v létě květy.

180812 pianoNa rohu ulic Hradební a 28. října (dříve Panské) je patrový dům neobvyklého tvaru. Připomíná piáno. Odtud pochází název budovy, která stojí v místě bývalé horní městské brány, jež byla zbourána v roce 1791. Hodnotný klasicistní měsťanský dům postavený někdy mezi roky 1781 (koupě pozemku) a 1787 (dům již zanesen v josefínském katastru) je od roku 1958 chráněnou kulturní památkou.