Good night, it is Friday 14.12.2018. It is the nameday of Lýdie, tommorow is the nameday of Radana.

Bulletin

181207 koncertSrdečně vás zveme na vánoční koncert Big Bandu Lanškroun, který se koná 14. prosince v 18 hodin v kulturním domě ve Štítech. Vstupné je dobrovolné.

181213 boudaV pátek hořelo v zahrádkářské kolonii při výjezdu z Lanškrouna na Ústí nad Orlicí (odbočka u křížku). Vzplála dřevěná bouda, v níž se společně s jejím majitelem dlouhodobě zdržovali bezdomovci. Oheň se naštěstí nerozšířil na okolní chatky. Na pozemku zůstala jen prohořelá kostra, která už útočiště před zimou nikomu neposkytne.

181212 koledyOldřich Strnad se rozhlédl a z výšky svých 190 centimetrů odhadl, že na náměstí J. M. Marků se ke zpívání koled sešlo kolem 500 lidí :). Nejmladší zpěváci ze souboru Notičky začali na pódiu zpívat "Nesem vám noviny" a náměstí se k nim postupně přidávalo. Společně pak zazpívali ještě čtyři krásné české koledy a zakončili dobrovolnou písní Jiřího Suchého Vánoce, Vánoce přicházejí.

181212 svarcDvaadevadesátiletému panu Josefu Švarcovi z Lanškrouna udělil u příležitosti Dne válečných veteránů (11. listopadu) ministr obrany nejvyšší vyznamenání resortu Záslužný kříž III. stupně. Pan Švarc si ocenění ale nemohl v Národním památníku na Vítkově převzít osobně, protože se zrovna účastnil oslav v Anglii.

Dnes mu proto vyznamenání přijeli do Lanškrouna předat představitelé Krajského vojenského velitelství Pardubice plukovník Petr Holý a major Michael Hylák.

181212 dusekNa fotografiích Adama Duška můžete vidět vystoupení, která proběhla v úterý 11. prosince v adventním městečku na nám. J. M. Marků.

Na snímcích 1 až 4 je soubor příčných fléten ZUŠ J. Pravečka Tutti Flauti vedený Janou Novou.

181212 predplatneVe středu 12. prosince zahajuje Kulturní centrum Lanškroun prodej abonentek v rámci divadelního předplatného na jaro 2019, je tedy stále čas zakoupit abonentku i jako vánoční dárek pro vaše blízké.

Jelikož se divadelní hry budou od roku 2019 hrát v novém kulturním domě, staré abonentky se ruší a všichni zájemci o zakoupení divadelního předplatného (naši stálí a věrní předplatitelé, ale také noví zájemci) si mají možnost zakoupit výhodné vstupné na 4 představení v řadě ve stejné dny.

181209 svickaUž pátým rokem byl kostel sv. Václava v Lanškrouně místem, kde vzpomínali rodiče, sourozenci a ostatní příbuzní a přátelé na děti, které odešly z jejich života. Druhá prosincová neděle je totiž Světovým dnem památky zesnulých dětí a tedy dnem konání akce Zapalme svíčku. "V tento den osiřelé rodiny a jejich přátelé zapalují svíčky po celém světě. Vytvoří pomyslnou vlnu světla, která oběhne celou zeměkouli,"  řekl průvodce vzpomínkovou akcí, hudebník Jirka Hurych.

181209 adventK vánočně vyzdobenému Lanškrounu patří už několik let věže před budovou radnice. Ozdoby pro ně letos vyráběli klienti Domova u Studánky z Anenské Studánky. "Hlavním záměrem je dát ozdobám na náměstí i trochu té obyčejné lidskosti a radosti. Klienti Domova je tvoří velmi rádi," říká Mirek Svoboda, který pro věže připravuje základ z větví jehličňanů.

181207 kostelLyžařský areál pod Bukovou horou, v nejvýchodnější části Pardubického kraje se pyšní parametry dosahující alpské úrovně. Je znám téměř po celé republice, ale i v nedalekém Polsku.
Že se v jeho blízkosti, v Mlýnickém Dvoře nacházejí také jedinečné kulturní památky možná zaujme nejen milovníky historie a umění.

181204 boardSezona zimních sportů v naší lokalitě ještě nezačala, ale neznámý pachatel se na ni nezákonným způsobem už připravil.

Zloděj se v době od 28. listopadu 17 hodin do 1. prosince 19:45 hodin násilím vloupal do sklepní koje jednoho z bytových domů v Lanškrouně.