Good night, it is Sunday 5.4.2020. It is the nameday of Miroslava, tommorow is the nameday of Vendula.

Bulletin

200402 skuhrovOd 1. dubna do 31. října 2020 platí úplná uzavírka silnice II/315, tj. výpadovky na Ústí nad Orlicí. Silnice je uzavřena od kruhového objezdu v Lanškrouně, těsně za ním už v pravém pruhu začaly stavební práce. Do průmyslové a obchodní zóny (Kaufland) v ul. Dvořákova se jezdí po zpevněné ploše u vlakové nádraží. Výjezd z obchodní a průmyslové zóny je zatím veden volnou polovinou vozovky po staveništi až na kruhový objezd.

200331 mestskaLanškrounští městští strážníci se v těchto dnech zaměřují na to, zda se lidé nesrocují a zda nosí roušky. Denně se setkávají s případy neukázněnosti, hlavně mezi mládeží.

200330 minarUž od 16. března rozvážejí restaurace Gourmet Lounge a Koupák denně kolem třiceti jídel lanškrounským záchranářům, hasičům, policistům a městským strážníkům. Vše zcela zdarma. Členové složek Integrovaného záchranného systému si mohou předem vybrat oběd či večeři z nabídky obou restaurací, a to jak polévku, tak hlavní chod.

200327 schaefflerFirma Schaeffler Production CZ zavře od 4. dubna závody v Lanškrouně a Svitavách. Výrobu již kvůli zamezení šíření koronaviru postupně utlumuje. Podnik reaguje na skutečnost, že více výrobců v automobilovém průmyslu zastavilo výrobu, uvedla dnes firma v tiskové zprávě.

200312 radniceVláda vyhlásila 12. března od 14 hodin stav nouze v trvání 30 dnů. V Lanškrouně, stejně jako v ostatních městech Česka, to znamená zákaz všech kulturních, sportovních, náboženských akcí, slavností, poutí, přehlídek, trhů a dalších akcí, které mají více než 30 účastníků.

Výjimkou jsou pohřby, kterých se horní hranice 30 osob netýká. Počet přítomných však nesmí přesáhnout 100.

200401 covidVážení spoluobčané,
nyní (15. března ve 12 hodin) jsem obdržel oficiální zprávu, že i naše ORP Lanškroun má již potvrzeny 2 pacienty s onemocněním COVID-19. Tyto osoby jsou v přímém kontaktu s hygienou, která již činí nezbytné kroky.

200401 aprilČína je tak bohatá země, která již neví, do čeho by investovala. Je všeobecně známo, že v mnoha velkoměstech Číny mají parky s kopiemi historických objektů z Evropy - z Paříže Eiffelovku; z Říma Koloseum; z Londýna hodinovou věž Big Ben; z Athén Akropolis; z Varšavy Palác kultury; z Moskvy Lomonosovu univerzitu atd.

V poslední době se však Čína zaměřila na originální budovy, především na renesanční a barokní stavby.  

200326 weidmullerHledáme tyto dvě pozice:
operátorka / operátor ruční montáže – práce ve dvousměnném provozu (po až pá);
operátor / operátor automatizační linky – práce ve třísměnném provozu (po až pá)

200329 novinyČeská pošta v současné době nedisponuje dostatečnou kapacitou doručovatelek. Proto uplatňuje pravidlo, že roznášené písemnosti musí obsahovat více než 50 % informací souvisejících se současnou situací (nouzovým stavem). Městské noviny byly těsně pod padesáti procenty.

200327 papaguyV Lanškrouně a okolí nabízí několik restaurací možnost osobního převzetí jídla nebo jeho rozvoz k vám domů. Tady je přehled několika z nich: