Dobre przedpołudnie, dzisiaj jest piątek 19.10.2018. Imieniny obchodzi Michaela, jutro Vendelín.

Reportaż

181018 knihaNáš web letos zveřejnil všechny tři prezentace lanškrounských firem a firem z okolních obcí. Výrazná dočasná sleva Happy Foto i na fotoknihu o sto stranách dovolila popsat všech 87 firem v jediném tiskařsky dokonalém svazku. Fotoknihu si můžete prohlédnout v Infocentru a případně i objednat. Cena Kč 505,- je příznivá.

180918 jazz20. 10. 2018 19 hodin
Jazz a little otherwise – 18. ročník
sál lanškrounského zámku

Festival jazzové hudby slaví tento rok 18. narozeniny. Dramaturg a duchovní otec festivalu, lanškrounský muzikant a skladatel Ilja Michalec oslovil i tento rok různorodá hudební uskupení

181017 svetloSlavnosti světla rozzářily v úterý zámeckou zahradu nejenom pestrobarevnými světýlky na maskách dětí, ale i úsměvy a potleskem diváků. V průvodu svítili snad úplně všichni včetně koně i draka. Učitelky výtvarého oboru Andrea a Eva vedly své svěřence v přestrojení za lampu a přijímač světelné vesmírné energie.

181016 kolomyV pondělí, dne 15. října odpoledne, jste mohli potkat skupinu lanškrounských radioamatérů, kterak na Lázku, u svého vysílacího střediska, pracují na výměně antén.
Z příjmu televizního vysílání je známo, že čím dokonalejší je anténa, tím kvalitnější je příjem televizního programu.

181015 plachetniceNedělní odpolední procházku k lanškrounským rybníkům si Lanškrouňáci mohli 14. října zpestřit sledováním regaty modelů sportovních plachetnic. Členové nezávislého klubu majitelů RC plachetnic třídy 1.9, k jehož zakládajícím členům patří i Josef Bednář z Rudoltic, si lodě o velikosti 190 cm a váze 18 kg vyrábějí sami. 

181006 lfLidé měli během září na našem webu možnost odhadnout zisky mandátů pro jednotlivé strany kandidující v Lanškrouně. Nejúspěšnější tipující získá knihu "Příběh kulturního domu Lanškroun". Kontaktovat ho budeme na email.

181013 ocrNa kladenském náměstí Starosty Pavla se konalo 3. otevřené mistrovství České republiky v OCR, dětského překážkového závodu. Zúčastnilo se ho více než 470 dětí z celé republiky a v kategorii dívek od sedmi do devíti let se prosadila Lanškrouňačka Sabina Šnýdrová.

181011 lipyKe 100. výročí vzniku Československé republiky zasadili v Lukové 2. října u kostela sv. Markéty mladou lípu. Děti ze zdejší základní školy nejprve informovaly o stávajících lípách v Lukové, např. kde rostou a zmínily též, že obvod letitých kmenů pravidelně měří. Své vystoupení ukončily zpěvem Masarykovy oblíbené Ach synku, synku...

181010 volbyNa stránkách Lanškrounského fóra, které zvítězilo v komunálních volbách, byla zveřejněna aktuální informace o vývoji povolebních vyjednávání:

"Zástupci tří stran podepsali v úterý 9. října memorandum o budoucí koaliční spolupráci. Z memoranda plyne, že město Lanškroun povede, stejně jako v uplynulých čtyřech letech, Lanškrounské fórum společně s ANO 2011 a ČSSD. Starostou by měl být znovu Radim Vetchý.

181010 avxSlavnostním přestřižením pásky byla 9. října zahájena činnost nového vzdělávacího centra společnosti AVX v Lanškrouně. Zdá se být až symbolické, že bylo otevřeno právě v budově, kde v roce 1992 začaly první "oťukávací" kontakty mezi Teslou a AVX. Tehdy zde bylo zřízeno pracoviště vzhledové kontroly tantalových kondenzátorů, kdy dvanáct operátorek vedených Vladislavem Kuběnkou v náročné zkoušce obstálo. Odstartovala se tak éra společnosti AVX v Lanškrouně. Ta má dnes bezmála 1600 zaměstnanců a týdně vyrobí 17 milionů tantalových kondenzátorů, jimiž pokrývá 40 % světového trhu.