Dobre przedpołudnie, dzisiaj jest środa 20.9.2017. Imieniny obchodzi Oleg, jutro Matouš.

Reportaż

170919 sponzoriLanškrounská Kopa spojená s Městskými slavnostmi, kdy se 8. a 9. září sešlo v centru města bezmála šest tisíc lidí, by se neobešla bez štědrých sponzorů. Letos bylo ochotno tuto dvoudenní akci podpořit přes třicet firem, přičemž generálním sponzorem pátečního programu byla firma SOMA a generálním sponzorem sobotního programu se stala společnost AVX. Obě firmy letos slaví 25. výročí od svého vzniku.

170918 asfaltOd 4. září probíhá první etapa opravy živičného povrchu vozovky na Nádražní ulici, a to od kolejí ke kruhovému objezdu. Opravovaný úsek je dlouhý asi půl kilometru. Po odfrézování a výměně obrub, vodicích proužků a výškové úpravě poklopů se nyní pokládá asfaltobeton. Práce potrvají po celý tento týden. Doprava je odkloněna, objížďky vedou ulicí Smetanovou a Husovou a dále také ulicí Kollárovou a T. G. Masaryka.

170918 ridicBěžná nedělní silniční kontrola se v Rudolticích na Lanškrounsku změnila na scénu jako z akčního filmu.

Policisté z Oddělení hlídkové služby Ústí nad Orlicí chtěli v půl čtvrté odpoledne zkontrolovat obcí projíždějící osobní vozidlo. Jelikož řidič výzvu k zastavení vozidla nerespektoval a policistům ujížděl, ti ho začali pronásledovat. Ujíždějící řidič po zastavení začal z místa utíkat.

170917 nocAsi 150 lidí se sešlo 16. září po setmění na zámeckém nádvoří, aby se stali v rámci Dnů evropského dědictví svědky nevídaných událostí. Nejprve sledovali popravu Barbory Pekeřínové katem Pírkem (Richard Kohout). Ještě se ani nestačili vzpamatovat a už se kolem zámku projížděl v kočáře duch vrchního správce Riedra.

170917 volbyVe volbách do Poslanecké sněmovny letos kandiduje třináct občanů regionu Lanškrounsko. Jsou mezi nimi i starostové Lanškrouna a Výprachtic Radim Vetchý a Luděk Skalický. Kandiduje i bývalá starostka Lanškrouna Stanislava Švarcová.

Z deseti stran, které mají podle průzkumu volebního potenciálu pro ČT24 šanci na překonání pětiprocentní hranice, nenavrhlo žádného kandidáta z Lanškrounska pouze hnutí ANO a STAN.

170916 stavbaKaždých čtrnáct dní probíhá na stavbě kulturního domu kontrolní den. Ten poslední byl v pátek 15. září.

Mluvilo se o tom, že právě probíhá založení suterénu přístavby, takže se dělá jakási forma základu nazývaná "bílá vana". Jde o železobetonovou konstrukci ve formě vany tvořenou základovou deskou a stěnami. Přičemž základová konstrukce je na velkých pilotách. Ty jsou už instalovány všechny, zbývá ještě dodělat několik mikropilotů, které budou provedeny v návaznosti na pozdější práce.

150624 schottSCHOTT CR, s.r.o. (závod Electronic Packaging Lanškroun) – významný výrobce v oblasti komponentů pro automobilový průmysl přivítá ve svém týmu kolegu či kolegyni na pozici
Zaměstnanec příjmu zboží

170511 schottSCHOTT CR, s.r.o. (závod Electronic Packaging Lanškroun) – významný výrobce v oblasti komponentů pro automobilový průmysl přivítá ve svém týmu kolegu či kolegyni na pozici
Manipulační dělník zatavovacích pecí

170913 alenaBoutique Sabrina pořádá 6. října ve 20 hodin v areálu firmy RAWELA s.r.o 11. módní show. Večer bude moderovat Jakub Prachař a Ondřej Pavelka. Jako hosté vystoupí česká zpěvačka, herečka a závodnice rallye Olga Lounová, zrcadloví lidé s efektní světelnou show Mirror family, Long vehicle cirkus, Sikls a I.Z.Dance. Budou předvedeny modely Andrea Martiny, Geisha, Jopess, Rinascimento, W Linie, Infinite, dále noční košilky a plesové šaty.

170915 kytaryZvuk kytar, zpěv country písniček a vůně opékaných buřtů se linuly v pátek večer ze zámeckých zahrad. Sešli se tady ti, kdo na kytaru hrají nebo při ní rádi zpívají, aby poseděli u ohýnku do pozdního večera. Někteří z nich byli dokonce rozhodnuti při pouhých deseti stupních v zámeckých zahradách přenocovat.