Dobre przedpołudnie, dzisiaj jest niedziela 19.11.2017. Imieniny obchodzi Alžběta, jutro Nikola.

Reportaż

171118 kvapa18. listopadu se uskutečnil zápas třetího kola ženského poháru FAČR mezi fobalistkami SPS Sázava : AC Sparta Praha.

Veliké poděkování a poklona všem, kdo jste se zúčastnili této sportovní akce. Děkujeme také všem pořadatelům a hlavně děvčatům z SPS Sázava.

171115 papaguyOd úterý 21. listopadu do soboty 25. listopadu či do vyprodání zásob si v restauraci Papaguy Bar&Grill můžete pochutnat na zvěřinovém menu.

171117 jatkaV Hlavním sále Senátu Parlamentu ČR byli 19. října vyhlášeni vítězové soutěže Česká chuťovka 2017. Mezi 147 oceněnými výrobky bylo i několik masných pochoutek vyrobených firmou Jatka s.r.o. Lanškroun, a to:

171116 nadrzNa stavbě kulturního domu je rušno. A to nejenom na přístavbě, kde se vysokotlakým čerpadlem lije beton do armovacích spár, ale i před vilou. Tam byla začátkem týdne vyhloubena obrovská jáma, která vzbuzuje dohady, k čemu bude sloužit.

Buduje se zde retenční nádrž o objemu 80 m3 pro zadržování dešťové vody, která bude sloužit k zavlažování parku. 

171115 zahajeniSedmý ročník multi-artového festivalu byl večer 15. listopadu zahájen. A jak už je zvykem zcela neformálně. Zkrátka přišli dva klauni se slovy: "Přátelé, nedá se nic dělat, ale už jsme tu zase."

Letošní festival má dle jejich slov o devět čísel méně, ale časově možná ani kratší nebude. Šimon Knápek a Martin Blažek divákům poradili: "Nesmíte moc tleskat, protože oni to pak mají hrozně dlouhý" ... Tak uvidíme.

171114 schottSCHOTT CR, s.r.o. (závod Electronic Packaging Lanškroun) – významný výrobce v oblasti komponentů pro automobilový průmysl přivítá ve svém týmu kolegu či kolegyni na pozici
Dělník v elektrotechnice

171114 wendellWendell Electronics je česká technologická firma založená v Lanškrouně v roce 2002. Zaměstnává 100 lidí a vyrábí elektroniku, která například řídí plazmové televizory, kontroluje rozvody kyslíku v lékařských přístrojích, ovládá tepelné kotle, osvětluje auta, dohlíží na zabezpečovací systémy nebo koordinuje složité textilní stroje.

171111 avxDO NAŠICH TÝMŮ PŘIJMEME
DĚLNICE / DĚLNÍKY
DO VÝROBY - POLYMER
(12 hod. směnný režim)

171113 rawelaV pátek 3. listopadu došlo po 9 měsících výstavby k otevření nové výrobní a skladovací haly firmy RAWELA v Lanškrouně na adrese Dobrovského 1115, kterého se zúčastnili nejvyšší představitelé koncernu Weidmüller, jehož je Rawela nedílnou součástí – paní Elke Eckstein, členka představenstva, pan Thomas Kipke, šéf koncernové výroby, a pan Ulrich Halbey, jednatel firmy Rawela.

171114 drogyÚspěšná realizace s krycím názvem „Koště“ rozkryla drogovou trestnou činnost trojice mužů z Orlickoústecka. Do hledáčku toxi týmu orlickoústeckých kriminalistů se dostala na základě protiprávního jednání, které kriminalisté ukončili zadržením, důslednými domovními prohlídkami a následným obviněním tria.