Dobry podwieczór, dzisiaj jest poniedziałek 18.2.2019. Imieniny obchodzi Gizela, jutro Patrik.

Reportaż

190216 skolyV loňském roce získalo město Lanškroun dvě dotace ve výši 80 milionů na podporu školství. Jedná se o projekty ZŠ Dobrovského a ZŠ B. Smetany, které byly podpořeny dotací z Integrovaného regionálního operačního programu. Obě základní školy procházejí v současné době rekonstrukcí a budují se v nich odborné učebny. 

190126 mel18. 2. 2019      19:30         sál lanškrounského zámku                  

KOLEGA MELA GIBSONA: Divadelní spolek Frída

Nahrazujeme tímto původně plánované divadelní představení Rapper, které mělo být uvedeno v novém kulturním domě. Na představení Kolega Mela Gibsona platí zakoupené abonentky na podzim 2018.

170511 schottSCHOTT CR, s.r.o. přivítá ve svém týmu kolegu či kolegyni na pozici
IT Technik

190214 cupŠedesát soutěžících z 24 středních škol a učilišť se na Valentýna utkalo v soutěži Kalibr Cup, konaném již tradičně v Lanškrouně. Soutěžilo se v disciplínách, na něž je pěkný pohled, takže je atraktivní i pro diváky - účesové tvorbě, make-upu, nail-artu a body-artu.
Tématu "Moulig Rouge" se přizpůsobilo i oblečení modelek, takže byly k vidění miniaturní kloboučky, kanýry, boa, péra, štrasy podvazky a síťované punčochy. Z barev převládaly černá a rudá.

190214 morelliNabídka práce:
Dělník/ce elektrotechnické výroby

Popis pozice:
– ruční pájení součástek
– osazování součástek do desek plošných spojů
– testování desek plošných spojů

190213 mzmOrganizátoři již na plné obrátky připravují 49. ročník cyklistického závodu starších žáků (13 a 14 let) a kadetek (15 a 16 let), který tentokrát připadá na víkend 24. až 26. května. Malý závod míru AVX se pravidelně těší velkému zájmu ze strany zahraničních závodníků, v minulých letech se účastnili Poláci, Němci, Slováci, Maďaři, Belgičané, Finové, Švédové, Nizozemci... a s obdobnou účastí se počítá i letos.

190212 kcOd února nastoupila do funkce ředitelky Kulturního centra Lanškroun Markéta Staňková, která centrum povede po dobu čerpání mateřské dovolené Jaroslavy Havlíčkové.

Markéta Staňková se narodila v roce 1981, žije v Lanškrouně. Vystudovala Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, obor Hudební věda.

190211 kockyZačalo to nenápadně, ale dnes už je jasné, že to, co se děje, je dílem zlého člověka. Místo děje: část Žichlínského předměstí, ulice Husova, Zborovská....

Když se ztratila první kočička, smutní majitelé to ještě připisovali kočičímu osudu, neštastné kočičí zvědavosti, která je připravila o život. Někteří jen smutně obcházeli sousedy, vyptávali se, jiní na to šli důkladněji, vylepovali plakátky s fotografií apod.

150624 schottSCHOTT CR, s.r.o. přivítá ve svém týmu kolegu či kolegyni na pozici
OPERÁTOR POVRCHOVÝCH ÚPRAV
- Práce na středisku povrchových úprav
- 12-ti hodinový nepřetržitý provoz

190210 svarcovaAni ne půl roku po volbách se v Lanškrouně bude opět měnit složení zastupitelstva. Svého mandátu se vzdala Stanislava Švarcová, která kandidovala jako jednička ODS a ve volbách získala 734 hlasů. V zastupitelstvu ji nahradí Monika Dušková, která byla další náhradnicí na kandidátní listině ODS.