Guten Morgen, es ist Donnerstag 29.6.2017. Heute feiert den Namenstag Petr a Pavel, morgen Šárka.

Berichterstattung

170628 fotbalHlediště fotbalového hřiště se dočká oprav a fotbalové zápasy bude možné sledovat z nové, kaskádovitě zasazené tribuny o 192 místech. Sedačky budou, podobně jako na hřišti Romana Šebrleho, plastové na betonovém podkladu. Nově budou vybudovány i střídačky. Náklady jsou rozpočtovány na 1,6 mil. Kč.

V současné době je vypsáno výběrové řízení na dodavatele nových tribun. Práce by měly být hotovy na konci srpna.

170627 poklepV pátek 30. června v 10 hodin dopoledne bude poklepáním na základní kámen slavnostně zahájena stavba kulturního domu v Lanškrouně. Přítomni budou představitelé města, zástupci firmy OHL ŽS, a.s., která nový kulturní dům postaví, představitelé projekční kanceláře Ateliér 90, další hosté a sdělovací prostředky.

170626 hotylekLetní víkendové gurmánské akce:
23.6.-25.6. Tvarůžkové hody (lehce smradlavé, ale velmi dobré)
30.6.-2.7. Řízkový víkend (řízky jaký svět neviděl)
7.7.-9.7. Běžně otevřeno
14.7.-16.7. Křapáčové hody (10x jinak a pořád výborně)
21.7.-23.7. Sýrové hody (od klasiky po exotiku)

170626 konstrukceLoni město opravilo v knihovně strop v oddělení dětských čtenářů, nad nímž se objevila dřevomorka. Obdobná oprava čeká i oddělení dospělých, které je ovšem situováno do pronajatých prostor vedlejší budovy, jež patří děkanství. I tam je nyní postavena dřevěná konstrukce podpírající praskající strop, který přidělává vrásky děkanu Zbigniewu Czedlikovi.

170625 dejavuTaneční Deja vu bývá přehlídkou toho, čím se chtějí tanečníci I.Z.Dance studia Ivety Zahradníkové v dobrém slova smyslu "pochlubit" veřejnosti. Nejinak tomu bylo i 23. června v zaplněné sportovní hale B. Modrého při 9. premiéře, kdy bylo předvedeno 21 choreografií. Opět se představila všechna oddělení moderního scénického tance, ale také soubor I.Z. Dance studia, street dance a jako hosté vystoupili tanečníci ZUŠ J. Pravečka.

170624 krizDvě stě let starý barokní kříž byl doslova "vysekán z roští" v Žichlínském poldru, zrestaurován a přemístěn asi o půl kilometru blíž k Lanškrounu.

"O kříži jsem věděl dlouho z vyprávění jednoho kamaráda. Že v těch místech někde je... a tak jsem ho hledal. Na poldru často běhám a bylo mně líto, že tam chátrá něco, co vybudovali naši předci. 

170623 dcSoubory účinkující na Čermenských slavnostech tradičně zavítaly i do Lanškrouna, kde v pátek vystoupily v zámecké zahradě. Lanškrounští mohli naživo vidět slovenské folklórní soubory Letnička z Popradu (foto 1 až 6) a Jánošík ze Svitu (7 až 12). Exotickým zážitkem byl tanec souboru Fiesta Tica z Kostariky (13 až 18).

170622 misaMoto banda Lanškrounska drží slovo a větší část výtěžku z motosrazu, konaného začátkem června, předala jedenáctiletému Míšovi Faltusovi. Přesněji jeho babičce a dědečkovi, kteří se o Míšu starají. K předání šeku na 48 tisíc korun, protože přesně tolik stojí tzv. Klimterapie, kterou Míša podstoupí během svého pobytu v lázních, došlo 21. června na nádvoří zámku.

Míša byl z motocyklů nadšený, jakékoliv stroje totiž miluje. Postupně se posadil na všech třináct motorek, co na nádvoří parkovaly.

150624 schottSCHOTT CR, s.r.o. (závod Electronic Packaging Lanškroun) – významný výrobce v oblasti komponentů pro automobilový průmysl přijme
BRIGÁDNÍKY NA LETNÍ MĚSÍCE
- 12-ti hodinový nepřetržitý provoz
- 8 hodinový provoz (ranní+odpolední+noční)

170511 schottSCHOTT CR, s.r.o. (závod Electronic Packaging Lanškroun) – významný výrobce v oblasti komponentů pro automobilový průmysl hledá kolegu do svého týmu:

ZAMĚSTNANEC EXPEDICE