Dobré ráno, je středa 26.4.2017. Dnes má svátek Oto, zítra Jaroslav.

Zpravodaj

170420 pasPřijměte naše srdečné pozvání ve čtvrtek 27. dubna od 14 hodin na slavnostní otevření zrekonstruovaných prostor Rodinného integračního centra. Bude se konat na ul. B. Smetany čp. 460. Prostory budou sloužit k poskytování služeb rodinám s dětmi a dospělými osobám s poruchami autistického spektra.

170424 skolaDnešním dnem startuje celostátní akce Týden s prarodiči na školní zahradě, do které se zapojí i jedna škola na Lanškrounsku. Akce, kterou pořádá iniciativa Skutečně zdravá škola, se zúčastní i ZŠ a MŠ Žichlínek. Cílem této akce je umožnit prarodičům a rodičům sdílet se svými dětmi své zahradnické dovednosti a pomoci tak žákům oživit školní zahrádky.

170323 pohledMěstská knihovna a Kulturní centrum Lanškroun pořádají 26. dubna v 18 hodin v sále lanškrounského zámku další pořad ze série Listování. Vstupné 100 Kč, předprodej vstupenek v knihovně nebo před akcí.
Hrají: Sára Venclovská a Jakub Zedníček

170407 plenySeminář s Magdalenou Tomanovou o moderních látkových plenách pro děti je určen nejen pro nastávající maminky se bude konat 26. dubna od 16:30 hodin. Proč jsou látkové pleny vhodné, jak se o ně starat, ukázka různých druhů. Přihlášky na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: 777 257 709. Hlídání dětí zajištěno. Cena: 50 Kč.

170423 detiKapři, úhoři, cejni, plotice a okouni ulovení dětmi při nedělním Rybářském závodě na Krátkém rybníce, by vytvořili řadu dlouhou 65 metrů a 92 centimetrů. Vítěz Jaroslav Glocar, který nahazoval těsně u hráze, tahal ryby jak z klobouku. Celkem ulovil přes padesát kousků. Byla vyslovena domněnka, že silný vítr hnal vodu a tím i ryby ke hrázi, kde se jich pak dalo ulovit nejvíc. Ale jde opravdu jen o nepotvrzenou domněnku.

170422 rybyPři rybářských závodech na Krátkém rybníku se totiž všechny ulovené ryby vracejí zpět do vody. Na otázku, jestli berou, bylo nejčastěji slyšet odpověď: "Nic moc." Rybáři to přisuzovali změně počasí.
Dnešní závod byl mezinárodní, protože mezi 94 účastníky byli i závodníci z Polska, Slovenska a Ukrajiny.

170422 klubNa zahradě domu čp. 20 v Horním Třešňovci bývá každý pátek veselo. Pravidelně sem dochází několik dětí do Lesního klubu Březinka. Tento pátek byl trochu výjimečný, protože odpoledne mohla přijít také veřejnost na tzv. "jarní setkání" podívat se, jak klub funguje.

170421 sochaDne 18. dubna jsem měl možnost účastnit se veřejné diskuze na téma socha kajícníka a její umístění.

Debata byla věcná, bouřlivá a občas i velmi emotivní. Na této diskuzi mě velice zamrzela jedna věc: u některých účastníků vyvolala dojem, že lidé pravidelně navštěvující kostel, se nad ostatní vyvyšují. Chtěl bych říci, že došlo k velikému nepochopení – nedorozumění.

Nikdy bych si o sobě nedovolil tvrdit, že jsem lepší, než druhý člověk, protože jsem si vědom toho, že sám mám velice chyb. Písmo říká: „Nesuďte a nebudete souzeni".

170419 trezorDo Lanškrouna včera přijel trezorový technik, aby "odemkl" starý trezor značky Becher a Hildesheim Wien, který po vyklizení zůstal ve Společenském domě. Než se pustil do práce, konstatoval, že na dveřích jsou patrné stopy po páčení.

Hlavní zámek se podařilo odemknout snadno a rychle. V trezoru byly uloženy písemné materiály z let 1993 až 1999, převážně šlo o stravenky restaurace Společenského domu, ale také restaurace U Radnice.

170419 valerieDvouletá holčička Valerka Petrová z Tatenice trpí vzácným onemocněním - spinální muskulární atrofií SMA. V boji s tímto smrtelným onemocněním nyní rodičům svitla nová naděje, a to možnost léčby v zahraničí, která je však velice finančně nákladná.

"Lék byl schválen americkou FDA v USA. Tento lék dcerka dostane ve Francii. Na léčbu potřebujeme okolo 1 mil. korun. Pokud se rozhodnete pomoci finančně, příspěvky budou využity na zmíněnou léčbu, rehabilitaci, vitamínové a potravinové doplňky, rehabilitační pomůcky a další potřebné věci. Děkuji za vaši pomoc," píše Valerčina maminka na facebooku.