Dobré odpoledne, je neděle 24.6.2018. Dnes má svátek Jan, zítra Ivan.

Zpravodaj

180623 dobrak"Věda u školy", oblíbený den, kdy se žáci ZŠ Dobrovského neučí, ale tráví celý den venku před školou. Jsou však plně zaměstnaní, zdokonalují se totiž ve znalostech k určitému tématu. V minulých letech to byla obvykle témata zaměřená na techniku, letos se většina stanovišť věnovala lidskému tělu.

180522 pohadkaPohadlo uvádí v neděli 24. června od 17 hodin v zámeckých zahradách nedělní pohádku Co se děje v Mokroušově. Napsaly a zahrají Nikola Bartošová a Ivana Krmíčková.

Již čtyřicet dní v Mokroušově prší. A Péťa i Lucinka si každý prožijí své malé dobrodružství. Kdo potká opravdovou Nudu? A kdo se bude muset vypravit na nákup spolu se Strachem i Odvahou?

180622 folklorHostující soubory Mezinárodního folklorního festivalu Čermenské slavnosti, který se koná v sobotu 23. června, vystoupily o den dříve v Lanškrouně v zámeckých zahradách pro školní mládež. Děti tak mohly okusit malou ochutnávku ze zítřejšího galaprogramu.

180621 mostJde o přízemní budovu čp. 16 na ulici T. G. Masaryka. A právě fakt, že potok vede pod soukromým obytným domem, je velkou komplikací při současné opravě mostu přes Třešňovecký potok.

Přípravné práce začaly 11. června a do konce měsíce by měly být hotovy. V tuto chvíli se již jeví téměř dokončená dřevěná lávka pro pěší a probíhá provizorní přeložení jednotlivých sítí, které se nacházely na mostě.

171114 schottSCHOTT CR, s.r.o. přijímá pro letní měsíce
Brigádníky/Brigádnice

Montáž výrobků, obsluha strojů
Třísměnný osmihodinový provoz (ranní+noční+odpolední – Po-Pá)
12-ti hodinový nepřetržitý provoz

180620 stanekRestaurace na koupališti zůstane v letošní sezóně neobsazená, od pondělí 25. června by však měl být otevřen alespoň kiosek. Jedná se o dočasné řešení pro letošní sezónu, aby byl zajištěno alepoň částečné občerstvení po návštěvníky koupaliště, ale i pro ty, kteří kolem rybníku Dlouhý jen procházejí nebo projíždějí na kole.

180619 fortell1

Níže najdete aktuální nabídku volných pracovních pozic a v případě zájmu prosím kontaktujte naši personalistku Lenku Diblíkovou.

180618 bilyNa základě žádosti o prodej pozemků na Pivovarském náměstí se město Lanškroun rozhodlo na úřední desce zveřejnit oznámení o prodeji těchto pozemků za účelem výstavby stomatologického centra.

180617 honzaPohádkový příběh Vo Honzovi pohádka přivedl 17. června na rudoltický Zámeček přes třicet dětí a dospělých. Příběh sehráli členové skupiny historického šermu REGO z Vrchlabí, kteří vystupují na hradech a zámcích pravidelně a v Lanškrouně byli dokonce už potřetí.

180616 plavkyJako na pláži, soudě podle oblečení, to vypadalo v galerii muzea při vernisáži výstavy nazvané "Plavky ve světě módy 1890-1990 na pohlednicích a fotografiích ze soukromé sbírky Karla Uhlíře". Ten spočítal, že vystaveno je 1041 žánrových pohlednic. Návštěvníci si dále mohli prohlédnout staré fotografie z dnešního koupaliště, dříve Tereziiných lázní a také z dalších plováren na Lanškrounsku, plavky z třicátých let dvacátého století ze sbírky Zdeňky Mudrákové, či si v připravených dřevěných kabinkách vyzkoušet repliky historických plavek zapůjčené Vlastivědným muzeem v Šumperku.