Good night, it is Monday 24.2.2020. It is the nameday of Matěj, tommorow is the nameday of Liliana.

Pod sjezdovkou bylo veseloV sobotu, 7.března, se konalo v lyžařském  areálu Bukové hory v Čenkovicích  tradiční “ Rozloučení se sněhem“ . Ráno, když jsme se probudili do pošmourného a deštivého rána  u nás v nižších polohách v Rudolticích, váhali  jsme, jestli to má smysl vyjet nahoru. Navzdory počasí , jsme se rozhodli tuto bezvadnou akci nevynechat ani letos.

Až do Výprachtic nás provázel déšť.  Na Převáži, kde se otevírá pohled na Čenkovice jsme viděli  mlhu a poloprázdné  dolní parkoviště. Trochu nás přepadlo zklamání, ale naše pochybnosti se brzy rozplynuly. Když jsme vyšlapali kopec až k vlekům a Horské službě, bylo jasné, že jsme nejeli zbytečně. Potkali jsme cinkající  vůz s koňmi, který vezl pána hor „Čenbusáka“ s družinou masek. Pod  českotřebovskou sjezdovkou stály stánky s občerstvením, sladkostmi a drobnými hračkami. Ve 13 hodin  se shromáždily všechny masky ve střední části sjezdovky. Byli tu skřítkové, šašci, vodník, beruška, indiánka, Mikuláš, anděl a čertíci, početná uklízecí četa i s popelnicí, lyžníci z roku raz dva, kteří sjížděli kopec telemarkem, dokonce vánoční ozdoba, pan Tau s občerstvovací holí  a řada dalších pozoruhodných bytostí. Všichni museli absolvovat sjezd  po vyznačené trati, kde na ně číhaly překážky. Malá  branka a hned  za ní malý skokánek.  Těm větším občas branka uvízla na zádech a skokánek byl příčinou četných pádů. Diváci se  bavili, protože všechny masky se o zábavu dobře  postaraly. Následovalo vyhodnocení:

 

V kategorii dětí  zvítězila  tříletá malá čarodějnice.

V kategorii dospěláků si první místo zasloužili Rumcajz a Manka s Cipískem.

Cenu diváků získalo  kuře a Liskulka s Dubínkem.

Je vidět, že zdatní lyžaři se nenechají odradit ani mlhou či rozměklým těžkým sněhem. Pod Bukovou horou v sobotu odpoledne vládlo veselí a přátelská atmosféra.

Text: Dagmar Brýdlová
Foto: Jaroslava Pilařová, Dagmar Brýdlová

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.