Good night, it is Monday 24.2.2020. It is the nameday of Matěj, tommorow is the nameday of Liliana.

IvetaKoncertní turné Ivety Bartošové s názvem JSEM ZPÁTKY začalo minulý týden. Hned druhý ze šňůry patnácti koncertů připadl na Českou Třebovou, takže v pátek 23. května se na něj vydalo i mnoho Lanškrouňáků. Iveta přijela ve skvělé formě, sršela energií a plnému sálu děkovala: "Tím, že jste dnes přišli na koncert jste dokázali, že jste po celou dobu zůstali se mnou." Publikum se s ní loučilo jen nerado. Následovala autogramiáda a po ní nám Iveta poskytla krátký rozhovor:

Iveto, jaký máte po dnešním koncertu pocit? Musíte být ohromně unavená, vydala jste ze sebe spoustu energie.
"Jsem unavená. Turné jsme začali před týdnem a je pravda, že trochu málo spím, takže ten deficit tam je. Ale teď mám nádherný pocit, protože publikum bylo fakt dokonalé."

Vy jste prožila začátek velmi úspěšné kariéry, teď zažíváte návrat. Je to asi úplně jiné. Co je těžší?
"Tak já bych v dnešní době nechtěla začínat vůbec, protože to je velmi těžké. A ten návrat je ..... já jsem se v podstatě ani neodmlčela. Nebylo to tak dlouho. Šlo spíš o rozhodnutí, které muselo padnout ve mně. Jestli budu pokračovat dál nebo ne. Já jsem se rozhodla, že ano. Že tohle je můj život."

Jdete do toho úplně naplno?
"Komunikovat s živým publikem, za sebou mít živou kapelu, to je pro mě svět, který si na jevišti vytvářím sama podle vlastních představ. Ne podle představ někoho jiného. Na jevišti se cítím bezpečně, daleko bezpečněji než v normálním životě."

Ivetino rozhodnutí vrátit se na jeviště podpořil i Petr Muk, který vystoupil jako host jejího koncertu. Zazpíval písně od dvou Karlů - STÍN KATEDRÁL od Karla Svobody a ZRCADLO od Karla Černocha.
Přítomen byl i Jiří Pomeje, který nejenže koncert Ivety Bartošové zahájil, ale na otázku zda si myslí, že bude Ivetino turné úspěšné, nám odpověděl:
"No samozřejmě. Musí být úspěšný. Nic jinýho nepřipadá v úvahu. "

Iveta musela na přípravě asi hodně tvrdě pracovat?
"Je to tak. O to víc, že Iveta tohle všechno dokázala za dva a půl měsíce. Jenže Ivetě nejde jenom o kariéru, nejde jí o to, aby byla zase nahoře, aby byla slavná. Tohle všechno dělá kvůli Arturovi. Protože ona musí být dobrá. Tahle holka nejede turné jenom ze své ješitnosti, ta jede o celý život. Proto je tak nadupaná, proto je temperamentní. Bojuje. Už se z tý lítosti dostala. Už to není koťátko zahnaný do kouta. A já jsem hrozně rád, že jsem u toho."

Takže nezbývá než popřát, aby celé turné bylo úspěšné.
"Já myslím, že má trumfy v ruce a je to jenom na ní" - uzavřel rozhovor Jiří Pomeje.

Text: Marie Hrynečková
Foto: Marie Hrynečková a Radek Papáček


O Ivetě Bartošové:
Iveta Bartošová se narodila 8. dubna 1966 v Čeladné na severní Moravě. Vyrůstala se dvěma sourozenci – o 15 minut starší sestrou Ivankou a o 2 roky starším bratrem Lumírem. Při studiu na gymnáziu ve Frenštátě pod Radhoštěm začala zpívat s kapelou Dianthus a věnovala se zpěvu a hře na klavír na Lidové konzervatoři v Ostravě. Úspěšné pěvecké duo vytvořila s Petrem Sepešim, který v roce 1985 tragicky zahynul při autonehodě. V roce 1996 se Ivetě Bartošové narodil syn Artur, jehož otcem je hudebník Ladislav Štaidl.
Iveta vystupovala v několika úspěšných muzikálech (například Dracula, Pomáda, Monte Cristo, Johanka z Arku, Bídníci) a vyzkoušela si i psaní textů k písním. Iveta Bartošová bývala úspěšnou českou zpěvačkou o čemž svědčí i úspěchy na Českém Slavíkovi či TýTý. Poslední dobou se o Ivetě píše v souvislosti o jejím boji s alkoholem, ale také o snaze vrátit se na výsluní české pop-music.
www.trafika.cz

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.