Good night, it is Monday 24.2.2020. It is the nameday of Matěj, tommorow is the nameday of Liliana.
Dobrodruh
Osm let v Rusku byl název cestopisné přednášky Alana Černohouse, spíše dobrodruha než cestovatele z Olomouce, který žil s přestávkami od roku 1990 v Rusku, tehdy vlastně ještě Sovětském svazu.  
Autor večera žil dva roky v Petrohradu, ale jak sám říká, mnohem raději má východ, kde je naprostá anarchie, stát se nestará o lidi a lidé se nezajímají o stát…
Snad přemíra zážitků, tréma, či léta strávená v pustinách, kde se samohonka stává hlavním smyslem života způsobily, že lidé začali hromadně opouštět přísálí zámku, kde se „přednáška“ konala.
Autor knihy Jak přežít v Rusku 1990 – 2003 a překladatel ruské filosofické a teologické literatury dokázal jen velmi těžko říci ucelenou větu. Do konce přednášky vydrželo asi patnáct hostů, kteří se různými dotazy snažili panu Černohousovi pomáhat. Když se na závěr ptal, kde udělal chybu, proč ti lidé odcházeli, jedna divačka řekla:“Váš pestrý život by vydal na mnoho přednášek. Napříště bude lepší soustředit se na užší téma, udělat si nějaký itinerář a neodbíhat z myšlenky na myšlenku.“
Pro toho, kdo vydržel až dokonce byl dnešní večer možná trochu utrpením, ale také náznakem, jaké je Rusko krásnou a zajímavou zemí.

 

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.