Good morning, it is Thursday 20.2.2020. It is the nameday of Oldřich, tommorow is the nameday of Lenka.

EuroCesta za titulem mistra EURO 2008 je doslova a do písmene nevyzpytatelná a skončí už tuto neděli.
Vraťme se však ještě do prvního týdne mistrovství (7. - 15. června), kdy byli Češi plni nadějí a vydali se naše hráče podpořit do Basileje i Ženevy. Přestože výsledky skupiny A pro nás nakonec nebyly příznivé, čeští fanoušci o sobě dávali - jak bylo konec konců vidět v televizi - při všech utkáních vědět.
 Přímo mezi nimi byl s fotoaparátem také ing. Zdeněk Vacek z Lanškrouna, který k atmosféře mezi diváky řekl:

 

"Nádherné je, že v cizí zemi se sejde 8 až 9 tisíc Čechů, kteří váží cestu téměř tisíc kilometrů k podpoře našich fotbalistů. Nálada byla po celou dobu skvělá, před zápasy se chodilo do centra města, kde byly zřízeny tzv. fans zone, nebo se šance našeho týmu chodily probírat do místních hospůdek. Fandové obou táborů, přestože měli odlišný názor na výsledek blížícího se zápasu, na sebe ve městě naráželi bez jakýchkoliv konfliktů. Fanoušci obou týmů sedávali bez problémů v jedné restauraci a například se mezi sebou různě fotili.
Pokud jde o hru, každý zápas byl trochu jiný. U prvního převládl pocit, že jsme nehráli dobře a vítězství si ani nezasloužili. S Portugalskem jsme hráli o hodně líp, ale výsledek nebyl dobrý. U posledního zápasu byli všichni přesvědčeni, že Turky porazíme a postoupíme. O to větší bylo zklamání v posledních 15 minutách, když jsme si za stavu 2:0 nechali výsledek otočit na 2:3 a s turnajem se museli rozloučit. Obrat byl nečekaný a mezi fanoušky převládl obrovský smutek. Všichni však porážku přijali sportovně a chystali se na dlouhou cestu domů, která by byla určitě o hodně veselejší, kdybychom s Tureckem vyhráli a postoupili."

Text: Marie Hrynečková
Foto: bratři Vackovi

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.