Cyklistický závod se dá jet nejen na kole, ale i na odrážedle

Za tropických veder proběhl 19. června Cyklistický závod mládeže, který je pravidelně pořádán před sportovní halou B. Modrého v Lanškrouně.

Soutěžící děti bývají rozděleny podle věku do kategorií a jezdí okruhy dlouhé 320 metrů. Nejmladší předškoláci jedou jeden okruh na kolech či odrážedlech, prvňáci dva okruhy a trať se prodlužuje s věkem cyklistů.

Letošní ročník byl druhým nejméně obsazeným závodem. Na startu totiž stanulo jen 24 cyklistů, někteří předškoláčci to dokonce vzdali navzdory přemlouvání rodičů až těsně před závodem. Nejobsazenější byla chlapecká kategorie předškoláků na kolech. Nejdojemnější byl závod nejmenších dětí na odrážedlech, když s nimi celou trať běželi rodiče a neúnavně své ratolesti povzbuzovali. Všichni, i ti, kteří byli jedinými ve své kategorii, bojovali velice statečně.

Cyklistický závod mládeže pořádá Cyklistický klub Lanškroun, z.s. společně s DDM Damián Lanškroun.

Marie Hrynečková

VÝSLEDKY 32. ročníku CYKLISTICKÉHO ZÁVODU ŠKOLNÍ A PŘEDŠKOLNÍ MLÁDEŽE 19. 6. 2024 V LANŠKROUNĚ