Drátenická dílnička v prodejně Hračkářství pomáhá onkologicky nemocným dětem

191218 krasavaOd 25. listopadu funguje v Hračkářství na náměstí J. M. Marků Drátenická dílnička vedená Krasavou Šerkopovou, kde si může každý, kdo má zájem, něco vyrobit, či koupit. Veškerý výtěžek je určen Nadačnímu fondu Šance onkoláčkům, který pomáhá rodinám s onkologicky léčenými dětmi, z toho i nejméně třem v Lanškrouně.

Jde vlastně o jakousi novou podobu pokračování Knoflíkiády, kterou známe ze Zámečku.

A navíc," přiznává kastelánka ze Zámečku se mi splnil sen živit se drátováním."  Nedávno totiž získala Osvědčení a certifikát Český výrobek, který v republice vlastní asi 300 firem a jednotlivců. Krasava Šerkopová je mezi nimi jediným dráteníkem.

Prodejem ručních výrobků a několika hraček v aukci na bazárku na www.sanceonkolackum.cz, výrobou s dětmi a prodejem výrobků na dvou jarmarcich organizovaných nadací v Pardubicich a Praze a prodejem v Hračkářství se za necelý měsíc podařilo vydělat pro onkoláčky 17 700 Kč. To je za tak krátkou dobu opravdu pěkný výsledek a děkujeme všem, kteří se nákupem výrobků zapojili," říká paní Krasava.

Marie Hrynečková