Ptáme se lídrů kandidátek do městského zastupitelstva

jkuzelRedakce Lanskrounsko.cz oslovila lídry všech devíti stran kandidujících do lanškrounského zastupitelstva s nabídkou prezentovat své názory prostřednictvím odpovědí na čtyři shodné otázky. Této možnosti využili lídři ČSSD, Strany Práv Občanů, Volby pro město, KSČM, ANO 2011, ODS a Lanškrounského fóra. Jejich odpovědi zveřejňujeme postupně dle abecedního pořadí.

Dnes odpovídá Ing. Mgr. Jaroslav Kužel, lídr kandidátky Ano 2011:

 

Proč by měli občané volit právě vaši stranu?

Občané mohou s klidným srdcem volit ANO 2011 proto, protože jako jejich spoluobčané hned na začátku našeho volebního programu nastavujeme ruku široké spolupráci, založené na racionálních úvahách a činech. Chceme se věnovat i dlouhodobějším úkolům přesahujícím čtyřletý volební cyklus, kterým současné vedení města dosud nevěnovalo patřičnou pozornost. Hnutí ANO 2011 ve vládě a v Parlamentu každý den dokazuje, že přináší na politickou scénu změnu k lepšímu. Právě tento postup chceme přenést na komunální úroveň, a proto v Lanškrouně nabízíme jiný styl řešení věcí, poučit se např. z některých minulých chyb a podporovat nikoli lehkomyslné, ale řádné hospodaření s veřejnými prostředky a pečlivou přípravu městských investic pro kulturu, sport, podnikání i bydlení, odpovědnost zvolených zastupitelů a radních za jednotlivé oblasti a hlavně týmovou práci a z toho plynoucí výsledky. Volba občanů pro ANO 2011 je proto správná volba.

 

 

 

Co je podle vás největším problémem Lanškrouna?

Problémem je dosavadní chápání politiky jako permanentního konfliktu, kdy se ztrácí spoustu času při dohadování a nevěrohodném vysvětlování, místo aby se jednotlivé záležitosti projednaly, věci se říkaly na rovinu a vybralo se konstruktivní řešení. S tím souvisí i atmosféra na posledním zastupitelstvu nebo otazníky nad některými případy využívání finančních prostředků města. Jinak podle nás Lanškroun nemá nějaký zcela zásadní problém, ale máme zde řadu podnětů, které je nezbytné řešit a které vedení města dosud podceňuje. Je to např. zachování komfortu zdravotní péče ve městě a rekonstrukce městské nebo výstavba soukromé polikliniky, pokračování kultivace Pivovarského náměstí, oprava Společenského domu a další drobné nebo větší investice.

 

 

 

Co se naopak ve srovnání s ostatními městy v Lanškrouně daří?

S přispěním rozvinutého podnikatelského prostředí, kterému vděčíme za vyšší zaměstnanost než v jiných regionech, je Lanškroun mimořádně pěkné město, působí na první pohled spořádaně (nemluvím o skrytých kulturních a dalších systémových nedokonalostech), máme zde dobré zázemí na sport, turistiku, pohybovou rekreaci a pěkné prostředí u rybníka Dlouhý. To vše stojí za to dále rozvíjet.

 

 

 

S jakými stranami si dovedete nejlépe představit koaliční spolupráci a s kým je koalice pro vaši stranu naopak málo pravděpodobná?

V této chvíli působí všechny volební programy konstruktivně, výrazně si neprotiřečí. V místní politice by neměla rozhodovat stranická hlediska, ale osobnosti, které jsou na jednotlivých kandidátkách, a smysluplné návrhy řešení zvolených zastupitelů. Uvidíme, jaké konkrétní osobnosti budou do lanškrounského zastupitelstva zvoleny a jak budou tito lidé schopni vést konstruktivní jednání a s takovými zastupiteli bude snadné a logické navázat na období následujících čtyř roků plodnou povolební spolupráci ve prospěch města.

 

Připravila: Marie Hrynečková