Vážení občané, rodiče a přátelé školy Dobrovského,
děkujeme za projevený zájem o problematiku volby ředitele základní školy Dobrovského. Tisíce přístupů na stránky www.lanskrounsko.cz a diskuse pod článkem i mezi veřejností samotnou, svědčí o závažnosti tohoto tématu. Dovolujeme si tedy zveřejnit za Petiční výbor naše konkrétní stanovisko k celé záležitosti.
Prohlášení Petičního výboru
Jsme především rodiče a naší prioritou jsou naše děti, navštěvující základní školu na ulici Dobrovského. Chceme, aby chodily do školy, ve které se cítí dobře jak ony samy, tak jejich učitelé. Proto i naše první akce směřovala k podpoře p. učitele Reslera, za nímž stojí téměř všichni jeho kolegové. Je nám také blízká jeho koncepce školy a oceňujeme jeho dosavadní výsledky práce s dětmi a pro školu. Naše petice nebyla namířena osobně proti p. Dvořáčkovi a ani nyní nevystupujeme jako jeho protivníci.
Náš druhý krok byla žádost členům rady města Lanškrouna (na základě zákona č. 106/1999Sb., o svobodném přístupu k informacím, v platném znění) o poskytnutí informací k celému průběhu výběrového řízení, o umožnění přístupu k hodnotícím kritériím, k hodnotící dokumentaci a výsledkům jednání komise.
Naším cílem je dosáhnout objektivního přezkoumání celého výběrového řízení a v obecné rovině upozornit příslušné úřady na problémy aktuální legislativy umožňující konflikt mezi politickými a veřejnými zájmy.
Dagmar Flídrová
Vladimír Křivka
Lucie Křivková
Petr Hajzler
Gabriela Mačudová