Předevčírem došlo během dvou hodin hned k pěti dopravním nehodám, kde svůj podíl viny mělo určitě z části i počasí.
Nejinak tomu bylo i v případě dvaadvacetiletého řidiče za volantem fordu. O půl osmé ráno na silnici III/36810 v Lanškrouně se vozidlo zn. Ford Escort střetlo zřejmě po smyku na zledovatělé vozovce před jedním rodinným domem s pevnou překážkou.
Narazilo do betonové vpusti. Řidič musel být se zraněním převezen na ošetření do zdravotnického zařízení. Velké překvapení čekalo na policisty na displeji dechového přístroje. Krátce před osmou hodinou ráno se na něm objevilo číslo 2,23 promile. Pro přesné určení hladiny alkoholu byl nařízen odběr biologického materiálu.
Škody byly předběžně vyčísleny na deset tisíc korun. Dvaadvacetiletému muži byl na místě zadržen řidičský průkaz a další jízda zakázána. Případem se budou dopravní policisté zabývat.
por. Bc. Iveta Lehká
tisková mluvčí
https://www.lanskrounsko.cz/en/bulletin/2554-ranouzpresdvepromile#sigProId2a2eec03f6