"Nejsme žádná uzavřená parta," vzkazují veteránisti

170806 autaSobotní veteránská projížďka začínala tradičně v Lanškrouně a vedla přes Ostrov, Dobrouč, v Letohradu na nádraží se zastavovalo na oběd a pokračovalo se přes Mistrovice a Jablonné do Bystrce. Tam se konal 51. ročník Benátské noci s ukázkami hasičské techniky a také výstavou starých motorek a aut, které přijely z Lanškrouna.

V koloně 21 motocyklů a 7 aut byla nejstarším vozem Tatra 57 K z roku 1942 o obsahu 1256 ccm. Zpět se jelo přes Výprachtice, Koburk, Heřmanice a Chudobu.

Na neděli 13. srpna se chystá velký veteránský výlet a povede přes Štíty a Červenou Vodu na severomoravskou chatu. Potom přes Králíky a Jablonné zpět do Lanškrouna.

Sraz mají veteránisté opět na parkovišti přes Lidlem v 10 hodin, kam si můžete přijít prohlédnout jejich stroje.

Marie Hrynečková