Dobrý večer, je úterý 20.8.2019. Dnes má svátek Bernard, zítra Johana.

Pozvánky

190504 kcŽákům základních a studentům středních/vysokých škol nabízíme kulturu, která nezruinuje ani skromný studentský rozpočet. Každý žák/student, který se s průkazem studenta dostaví na pokladnu těsně před začátkem (půl hodiny a méně) libovolného nevyprodaného představení pořádaného Kulturním centrem Lanškroun, dostane vstupenku za pouhých 60 korun.

190405 mile

Na městském stadionu R. Šebrleho odstartovala již šestá sezona dráhových závodů pro děti i dospělé. Zemská míle je série čtyř závodů v průběhu roku a finálovým závodem v záři, kde všechny, kteří se zúčastní dvou a více závodů, čeká vyhlášení a již tradičně bohatá tombola. Přijďte se proběhnout!
ACTIVITY RUNNING TEAM

190723 hudbaKulturní léto zakončí koncert Komorního souboru Atlantis Collegium 30. srpna od 17:30 hodin v areálu koupaliště u Dlouhého rybníka. Od 17:30 poběží program pro děti, v 19:30 se areálem rozezní vodní hudba v podání špičkového Komorního souboru Atlantis Collegium a ve 21:30 hodin se můžete těšit na promítání filmu Bohemian Rhapsody.

190806 hrackyMěstské muzeum Lanškroun ve spolupráci s Muzeem hraček v Rychnově nad Kněžnou vás srdečně zvou 31. srpna od 15 hodin do galerie muzea na vernisáž výstavy Svět hraček. Vystaveny budou dětské hračky české a československé výroby z období Rakouska-Uherska až do roku 1980.

190806 revoluceMěstské muzeum vypsalo 1. března historickou soutěž k 30. výročí sametové revoluce. Žáci základních škol a studenti středních škol mohli zasílat své práce do 10. května. Nejlepší práce budou vyhodnoceny 31. srpna na vernisáži výstavy Sametová revoluce, která potrvá až do 16. listopadu.

Události 17. listopadu 1989 v Praze, ale nejen ony, pietní akt studentů k uctění památky Jana Opletala zavražděného nacisty v roce 1939, přerostl v demonstraci za politické reformy, která byla tvrdě potlačena jednotkami Ministerstva vnitra.

190618 klKulturní léto v zámecké zahradě zahájí v pátek 12. července Horňácká cimbálová muzika Petra Galečky z Lipové a zakončeno bude v pátek 30. srpna vystoupením komorního souboru Atlantis Collegium.

190618 lkPromítání letního kina bude probíhat ve středy a soboty od 21:30 hodin. Prvním filmem bude ve středu 24. července muzikál Mamma Mia! Here We Go Again. Posledním filmem bude Bohemian Rhapsody, který bude promítán v areálu koupaliště.

190708 nepomukyLetní kino v Nepomukách bude promítat filmy: Ženy v Běhu, Bohemian Thapsody, Po čem muži touží, Teroristka a Tlumočník. Začátek promítání po setmění (kolem 21. hodiny u Kulturního domu Nepomuky. V případě nepříznivého počasí se bude promítat na sále KD.

190701 zrcadla„Vidíme v nich sami sebe, svoji lásku, štěstí, ale i nevyřčené problémy, skryté touhy, zapomenuté křivdy a bolesti. Mnohé vidíme jasnějí, jakoby zábleskem chápeme souvislosti a říkáme si bude líp.“ Těmito slovy charakterizuje své obrazy Ludmila Mlatecová.

190811 ordinacePřijďte se pobavit 3. září od 19 hodin do Multifunkčního centra L'Art spolu s představiteli jedněch z nejpopulárnějších herců seriálu Ordinace v růžové zahradě. Martin Zounar alias Bobo Švarc a Martina Randová jako jeho žena Heluš, zábavnou formou vyprávějí historky nejen z natáčení, ale i ze své bohaté herecké kariery a osobního života.