V rámci 25. ročníku Čermenských slavností vystoupí 20. června od 19:30 hodin v sále lanškrounského zámku profesionální taiwanský hudební soubor Jing Si Ju.Tento soubor z rovinaté oblasti Langyang řídí profesionální hráč na "erhu" (tradiční asijský dvoustrunný nástroj), mistr Huang Kuei Han, který je zároveň profesionální učitel tradiční hudby.
Repertoár souboru vychází z tradičního směru "hedvábné a bambusové hudby".
Protože je tento druh hudby pro posluchače poměrně náročný, používá různé formy prezentace (jako např. v kombinaci s divadlem, čajová vystoupení, semináře, tance apod.) tak, aby byla hedvábná a bambusová hudba podávána jako vyprávěný příběh a tím tak byla pro posluchače pochopitelnější.
Yi Jing Si Ju vystupuje nejen při mnoha významných kulturních akcích, ale věnuje se také podpoře místní kultury Yilan. Hraje tradiční hudbu v moderním pojetí tak, aby přinesl divákům jiný pohled na etiku tradiční hedvábné a bambusové hudby a novou cestu pro ocenění tohoto odvětví taiwanské tradiční tchajwanské hudby.
V říjnu roku 1995 byl soubor ministerstvem kultury přizván k účasti na podzimním Festivalu hudby, kde se mu dostalo ocenění od tchajwanského prezidenta. V r. 2011 a 2013 se stal absolutním vítězem Soutěže yilanských studentských hudebních souborů, věnujících se klasické čínské hudbě. V letošním roce se stal šampiónem každoročního celonárodního klání studentských hudebních souborů.
Speciálně pro Čermenské slavnosti spolupracuje se školou tradičních tanců Commercial Vocational High School. Jako pedagog na této škole a zároveň i jako dirigent orchestru tradiční hudby dosáhl mistr Huang mnoha úspěchů.
Repertoár obsahuje nejen představení si-ju, tradiční hudby Taiwanu, ale i tradiční ukázky regionální činohry, tradičních rituálních tanců (jako např. tanec víly či lví tanec) a vystoupení tradičního umění (čínské yo-yo, spintops) s přispěním divadelních prvků za doprovodu hudby si-ju.
Pokud máte rádi čínskou kulturu a klasickou čínskou hudbu, nenechte si tuto akci ujít. Vstupné dobrovolné.