Běh do vrchu Lázek

BěhJubilejního 20. ročníku Běhu do vrchu Lázek, který byl součástí Českého poháru, se v neděli posledního srpna zúčastnilo 107 závodníků z celé republiky v 11 věkových kategoriích.
Od ředitelky závodu paní Marty Chmelíkové jsme se dozvěděli, že závod proběhl v klidu a pohodě, bez zranění a protestů, v naprostém pořádku. "Trať dlouhá 7,9 km vede krásnou krajinou.
Pokud jde o zázemí, vyšel nám vstříc Spolek přátel sportu v Sázavě a dal nám k dispozici své hřiště s veškerým zařízením. Je to paráda" - řekla nám paní Chmelíková.
V kategorii mužů zvítězil nejlepším časem 31:52 Michal Horáček, Iscarex Česká Třebová. V ženách byla nejlepší Michaela Mertová z Atletiky Albrechtice. Michaely jsme se zeptali na její strategii a celkový dojem ze závodu?
"Běželo se mi docela dobře, čekala jsem, že to bude horší.... ale jo, dobrý. Vedla jsem od samého začátku, takže strategie byla hlavně doběhnout. Pro tento závod je specifické, že je tady hodně dlouhý seběh, takže je to trošičku techničtější. Závod má výbornou atmosféru, příjemný lidi a myslím, že je organizovaný velmi dobře."

text: Marie Hrynečková