Dobré ráno, je středa 11.12.2019. Dnes má svátek Dana, zítra Simona.

Primarka Pekarova pri vykladu o vychove deti „Jsem praktik a mluvím o životě tak, jak to je,“ uvedla svoji přednášku o základních problémech při výchově a vzdělávání dětí primářka rehabilitačního a diagnostického centra Hamzovy léčebny v Luži - Košumberku PhDr. Lidmila Pekařová. A bylo to přesně, jak řekla!

Namísto nic neříkající teorie výstižně popisovala konkrétní události a situace, které zažívá se svými klienty. Nerozpakovala se použít slovník a gestikulaci malého neposlušného děcka nebo puberťáka jen proto, aby byla její slova lépe pochopena.
Podle reakcí obecenstva bylo jasné, že obsahu nejen dobře rozumí, ale že se mnozí dokonce „slyší“ v situacích, kdy dítě okřikují, napomínají, poučují, a tím v něm vlastně pěstují vzdor a agresi. Zjištění, že chyba je často v nás, dospělých, příjemné není. Přinejmenším nutí o úskalích výchovy přemýšlet.
4. listopadu přednášela PhDr. Pekařová v Lanškrouně poprvé. Ředitel ZŠ na ulici Dobrovského ing. Strnad přislíbil, že příští rok paní primářku, která je mimo jiné autorkou knihy JAK ŽÍT A NEZBLÁZNIT SE, pozve do našeho města znovu.

 

Marie Hrynečková


Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.

Komentáře   

0 #3 Matěj Brýdl 2009-11-07 13:35
Dobrý den, pokusíme se vás více informavat o konaných akcích, besedách a přednáškách. Ať už v sekci Zpravodaj, nebo Přehled akcí.
0 #2 HB 2009-11-06 20:06
Připojuji se k předešlému názoru. Také bych se této přednášky ráda zúčastnila,kdyb ych o ní věděla. Také mě to mrzí.
+3 #1 D. 2009-11-06 13:56
Nemohla by být někde na tomto servru na podobné akce upoutávka?
O přednášce jsem nevěděla a docela mě to mrzí.