Příjemnou noc, je čtvrtek 23.1.2020. Dnes má svátek Zdeněk, zítra Milena.

190416 zsV Základní škole na Dobrovského ulici se staví nová třípodlažní budova Regionálního polytechnického centra. Vzniká na místě bývalých dílen z roku 1965 a umožní praktickou výuku s využitím moderních zařízení a technologií.

„V přízemí by měla být učebna na obrábění dřeva, učebna na obrábění kovů a plastů a keramická učebna. V 1. patře bude učebna na mechaniku a robotiku, přírodovědná učebna a učebna s elektronickými stavebnicemi.
Ve druhém patře bude učebna rodinné výchovy, kuchyňka a aula. Ta bude určená pro pořádání besed, přednášek a podobných akcí, které dosud probíhaly ve školní jídelně. Bude to velká a reprezentativní místnost,“ uvedl zástupce ředitelky Pavel Resler.

Demolice původní jednopodlažní budovy začala loni na konci srpna, v říjnu probíhala výstavba skeletu a od podzimu stavba samotné budovy. Nyní se již v přízemí dokončují podlahy a budoucí učebny dostávají finální podobu. Řemeslníci si hledí práce a na staveništi udržují až překvapivý pořádek.

Termín dokončení byl stanoven na konec června, dodatkem však byl prodloužen do poloviny července letošního roku. Poté by měl být do konce srpna celý vnitřek kompletně vybaven nábytkem, stavebnicemi, nářadím apod.

Budova bude bezbariérová. Dosud je od školy oddělena ve dvou poschodích zděnými stěnami, které však budou o velikonočních prázdninách probourány a obě budovy se propojí.

Celková cena díla je 47 milionů, získaná dotace z programu IROP je 42,3 mil. Kč, deset procent z uznatelných nákladů bude hrazeno z prostředků města.

„Jak název napovídá, Regionální polytechnické centrum je určeno pro školy z celého regionu a bude zpřístupněno i veřejnosti,“ vysvětlil Pavel Resler pro koho je nová budova určena.

Otevřena bude 20. září v rámci oslav 90. výročí založení první české menšinové školy v Lanškrouně.

Marie Hrynečková

Foto:
1 - Původní dílny byly postavené už v roce 1965.
2 - Dílny byly loni v létě zbourány a na jejich místě roste Regionální polytechnické centrum.
3 až 13 - Právě se pracuje na podlahách, obkladech... na snímcích 10 a 11 chodba v 1. a ve 2. poschodí, kde dojde k propojení do školy.
14 až 16 - Záběry nové budovy ze směru od zahrady.

 

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.

Komentáře   

-4 #2 Tomáš Janouch 2019-04-19 10:36
Regionální polytechnické centrum pro školy z celého regionu ... něco takového mělo být na místě chátrajících sklepů na Pivovarském náměstí, které čekají, až na to bude nějaká dotace. A ona, mrška jedna, přistála na jiném místě v La. A co bude s těmi sklepy?
+8 #1 Pavel 2019-04-17 09:59
Taková škoda, když se to tehdy stavělo tak žáci měli za úkol donést cihlu, tak jsme ji cestou do školy někde ukradli, abychom nedostali poznámku. A teď se to zbouralo, snad se ty naše cihly nevyhodily na skládku :D :lol: