Příjemnou noc, je čtvrtek 18.7.2019. Dnes má svátek Drahomíra, zítra Čeněk.

180728 moloRybník Dlouhý nabídl v pátek po setmění působivou scenérii. Na molu vystoupil pražský komorní soubor Quartetto Telemann ve složení Vladimír Petr - flétna, Marek Bláha - housle, David Holý - kytara a Václav Petr - violoncello. Hudebníci zahráli klasické i populární melodie, od výběru z Mozartovy Kouzelné flétny, přes Smetanovu Vltavu a předehru k Bizetově Carmen až po song B. Thiela Wonderful World. Zážitek z koncertu umocňovala laserová show a nádherná atmosféra lanškrounských rybníků.

Tři stovky diváků vyslechly šestnáct skladeb. Publikum muzikanty odměňovalo hlasitým potleskem a vyžádalo si přídavek, během něhož pánové předvedli Elvisův song I can't falling in love.

"Hrálo se nám tady krásně, přestože takovéto koncerty často neděláme. I když... hráli jsme už leckde, třeba v Moravském krasu na Balcarce v Šošůvských jeskyních, ale na molu ještě nikdy. Bylo to hezky doplněné barevnými efekty a obecenstvem, které krásně reagovalo. Zvuk byl super, perfektní, nesl se po vodě. Velké díky zvukařům i technikům za světla,"  řekl po koncertě flétnista Vladimír Petr.

Text: Marie Hrynečková
Foto: autorka a Vladimír Křivka

Foto:
1 až 3 - Pro diváky byly připraveny lavičky i deky. Prostor po ubouraných šatnách poskytl dostatek míst k parkování.
4 - Kačeny byly nedočkavé, obsadily už hodinu před začátkem první řadu.
5 až 7 - Laserové efekty vycházely i z lodiček na vodní hladině.
8 - Na romantickém večeru přivítal veřejnost starosta města Radim Vetchý společně s ředitelem AVX Hynkem Stejskalem. Společnost AVX celý večer zajistila, vstup byl zdarma.
9 až 15 - Z různých míst pláže se divákům naskytovaly překrásné výhledy na molo s muzikanty.
18 - Před nefunkční restaurací bylo rušno, občerstvení zajišťoval přilehlý kiosek.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.

Komentáře   

+2 #3 bubeník 2018-07-29 12:00
Bylo to dávno a bylo to mnohem příjemnější. Funkční restaurace, taneční parket, v Lanškrouně a okolí fůra výborných kapel /pamětníci určitě pamatují na saxofony, na které hráli bratři Smejkalové/, na lodičkách se nevozili osvětlovači ale návštěvníci, akce byla každý týden, . . . . ale tenkrát to neorganizovaly státní instituce.
-2 #2 honza 2018-07-29 09:28
Muselo to být úžasné. Bohužel netuším, kde se o takových akcích v LA dozvědět.... pokaždé si přečtu pouze čllánek, že někde něco bylo a jak to bylo super.
Kalendář akcí na www.lanskroun.eu je evidentně úplně na ho...
+8 #1 bubeník 2018-07-28 21:02
Nádhera, nezapomenutelný zážitek, ale chtělo by to zopakovat aspoň tři soboty za sebou. Někteří pracují jsou před noční, někteří na noční, další po noční, fůra lidí takhle o lanškrounskou kulturu přijde.