Dobrý podvečer, je pondělí 18.2.2019. Dnes má svátek Gizela, zítra Patrik.

180708 lodky"Mírně snížená průhlednost vody v rybníku Dlouhý," to je závěr analýzy vzorků vody, odebraných Krajskou hygienickou stanicí 2. července. Modrý smajlík, kterým byl lanškrounský rybník ohodnocen, je nejvyšší stupeň v hodnocení stavu vody. Ani s nástupem prázdnin se tedy kvalita vody nezhoršila a lze se v ní bez obav koupat.

Na březích rybníka bylo v sobotu živo, a to včetně běžeckých okruhů a lanového hřiště Lanškrouňáček.

V permanenci byly také lodičky, kanoe i jediné šlapadlo. Loďky na koupališti pomalu dosluhují, jsou tady téměř třicet let, a tak je nutné je neustále opravovat. Brzy by však mělo nastat zlepšení. V jednání je nákup tří paddleboardů pravděpodobně už v příštím týdnu a také nových loděk. Jejich pořízení ale bude trvat o něco déle. Půjčovné plavidel - lodiček, šlapadla, kanoe (a později i paddleboardů) - je 70 Kč/hod.

Marie Hrynečková

https://www.khspce.cz/koupaliste/rybnik-dlouhy/

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.

Komentáře   

+2 #2 bubeník 2018-07-10 17:30
Před 50 lety se platilo vstupné, zákaz vtupu návštěvníkům se zvířaty /včetně psů/, na dění dohlížel plavčík, . . . a bylo narváno.
+6 #1 Jiří Fiala 2018-07-08 13:41
Před 50 lety praskalo koupaliště ve švech, protože návštěvnost dosahovala až 4 000 lidí.....moment ky ze včerejšího dne ukazují realitu po 50 letech......v Lanškrouně chybí velké Aquacentrum s venkovním přihřívaným bazénem 50 x 100 m a vnitřní bazénem, typu Litomyšl, aby sezóna plavání trvala celý rok v teplé a čisté vodě, jak je tomu v Evropě obvyklé......bo hužel, Lanškroun se investičně "zahrabal" na mnoho let dopředu, takže těm několika odvážným nezbývá než Dlouhý se smajlíkem a vyústěnou kanalizací z rekreačních objektů.......