Příjemnou noc, je úterý 26.3.2019. Dnes má svátek Emanuel, zítra Dita.

180409 uklidK organizaci této akce mne inspiroval můj bývalý spolužák Radek Šilar, který tuto akci pořádá v Horní Čermné již několikátý rok. Vzhledem k tomu, kolik nepořádku vídám na procházkách se psem každý den, rozhodla jsem se tuto akci zorganizovat v rámci školy a zároveň oslovit i širokou veřejnost prostřednictvím sociálních sítí.

Školní úklid jsem poctivě zaregistrovala na stránkách www.uklidmecesko.cz. Díky registru se mi ozvala Pavlína Málková, a tak jsme se rozhodly spojit síly. Brzy do školy dorazil balíček s potřebnými pomůckami pro úklid – 50 párů rukavic a několik pevných pytlů. Do akce se zapojily dvě třídy – 9.A, kde jsem třídní učitelkou a 6.B s třídní vyučující E. Šulákovou a úklid byl naplánován na pátek 6. dubna. Žáci 6.B se rozhodli uklidit cyklostezku na Rudoltice. Se žáky 9.A jsme si naplánovali úklid okolí Krátkého rybníka a koupaliště. Podpořit nás přijel i pan starosta. Za tři hodiny jsme se žáky 9.A sesbírali 12 pytlů odpadu – převážně PET lahví, skleněných lahví, plechovek či různých obalů. Objevili jsme ale i kurióznější věci – např. batoh, srdíčkové kalhotky, plavky a dokonce klávesnici. Žáci 6.B sesbírali asi 8 pytlů odpadu. Kuriozitou byla nalezená tiskárna.

Všem žákům chci moc poděkovat, protože se tohoto úkolu zhostili se ctí. Mnozí byli překvapení, co vše jsou lidé schopní v přírodě odhodit. Při akci se chovali jako jeden tým a všichni měli z odvedené práce dobrý pocit. Někteří dokonce prohlásili, že by takové akce mohly být častěji. A já s nimi rozhodně souhlasím! Díky!

Mgr. Martina Fiebigerová (ZŠ B. Smetany)

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.