K požáru pece v pekařství a cukrářství do Sázavy vyjížděli v předposlední červencové ráno profesionální a dobrovolní hasiči z Lanškrouna. Při příjezdu hasičů na místo bylo zjištěno, že se jedná o zaplechovanou pec – rohlíkovou linku v délce 8 metrů, která byla plně v provozu. Vnitřní obal s náplní oleje, který vytekl do izolace a hořel i doutnal, hasiči museli rozebrat.
Požár byl oznámen na operační a informační středisko hasičů 45 minut po půlnoci. Nejprve se ho snažili uhasit zaměstnanci 18 hasicími přístroji. Pod kontrolu požár hasiči dostali již v 0.58 hodin. V ranních hodinách bylo nutné kompletně rozebrat celou pec. Na místo se tak sjely další jednotky hasičů z Tatenic, Žichlínku a Dolní Čermné. Škoda byla předběžně stanovena na 3 miliony korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 5 milionů korun. Příčina vzniku požáru je s největší pravděpodobností technická závada na ohřívacím zařízení.
por. Bc. Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje
Foto: Požáry.cz
https://www.lanskrounsko.cz/pl/reportaz/4361-cerstvych-rohliku-se-dnes-lide-nedockali-v-sazave-shorela-pec#sigProId5c91d3fb25