Dobre popołudnie, dzisiaj jest piątek 6.12.2019. Imieniny obchodzi Mikuláš, jutro Ambrož.

170222-fortellHospodářské noviny / 06.01.2017
Společnost Fortell, která se specializuje na výrobu plastových a kovových výrobků, má za sebou úspěšný rok. Tržby jí vzrostly o 17 procent na 316 milionů korun.
Firma investuje do robotizace své výroby. Drží tak krok se stále rostoucími nároky svých odběratelů.

Přestože počet zaměstnanců roste, firma se potýká s nedostatkem technicky kvalifikovaných pracovníků


Továrna v Lanškrouně. Fortell sídlí v Lanškrouně na východě Čech, kde od roku 1995 buduje svůj závod.

Když se v 90. letech po privatizaci lanškrounské Tesly rozhodli tři bývalí zaměstnanci založit vlastní nástrojařský podnik, slavili hned zkraje úspěch. Podařilo se jim získat prestižní zakázku od německé firmy Märklin, jednoho z předních výrobců elektrických vláčků a hraček. Čerstvě založená společnost z Lanškrouna tehdy přislíbila, že během čtyř měsíců vyrobí a dodá 35 forem a nástrojů na sériovou výrobu specifických dílů pro projekt v hodnotě deseti milionů korun. Nelehký úkol začínající Fortell ve spolupráci s dalšími českými nástrojárnami zvládl. Dnes má firma 174 zaměstnanců a díly si u ní objednávají velké nadnárodní společnosti.

Minulý rok byl pro Fortell rekordní. "Tržby nám meziročně vzrostly o 17 procent na 316 milionů korun," popisuje spoluzakladatel společnosti František Jiras. Současně dodává, že tovární prostory a výrobní stroje aktuálně procházejí modernizací. "Požádali jsme o investiční pobídku a zavázali se proinvestovat během následujících tří let celkem 192 milionů korun," říká Jiras. Společnost Fortell vloni dokončila novou montážní a skladovou halu za 90 milionů korun.

http://archiv.ihned.cz/c1-65577740-naroky-firem-na-vyrobu-rostou-fortell-investuje-do-robotizace-a-mladych-lidi

 

 

 

 

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.