Dobre popołudnie, dzisiaj jest piątek 15.11.2019. Imieniny obchodzi Leopold, jutro Otmar.

Vystavený exponátRegionální přehlídku trofejové zvěře v lanškrounském zámku hned první den navštívilo 130 lidí a zájem odborné i laické veřejnosti přetrvává i v dalších dnech. Množství vystavených trofejí působí až impozantně. V 86 honitbách Podorlicka bylo uloveno 29 jelenů, 25 muflonů, 806 srnců, 519 lončáků včetně kňourů, 8 ks dančí zvěře a 1 ks jelena siky.

 Hodnotitelská komise bude posuzovat trofeje srnců, jelenů, muflonů, daňků, siky Dybowského, klektáky a páráky (zbraně - zuby) kňourů a jiné trofeje šelem jako je liška a jezevec.
Jak nám sdělila místopředsedkyně hodnotitelské komise ing. Táňa Papíková, trofeje s nejlepším bodovým ohodnocením budou postoupeny na mezinárodní výstavu trofejí do Lysé nad Labem s názvem NATURA VIVA, která je pořádána jedenkrát za 5 let.
Na přehlídce můžeme vidět význačné trofeje za tři předešlé roky, a to na samostatném panelu umístěném v čele přehlídkového sálu nalevo. Významné a medailové trofeje za r. 2008 připravené na výstavu do Lysé nad Labem, jsou umístěny na čelním panelu vpravo. Jsou to trofeje jelena, 5 muflonů, 3 srnců, prasete divokého, 2 lišek a jezevce lesního.
Výstava je přístupná veřejnosti od 9 do 18 hodin. Končí v pátek 3. dubna ve 12 hodin.

 

Marie Hrynečková

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.