Good afternoon, it is Wednesday 12.8.2020. It is the nameday of Klára, tommorow is the nameday of Alena.

Orlický deník: Lanškroun – Radnice zváží, zda vydraží hotel Pohoda, který je už několik let opuštěný. Vyvolávací cena je 7,8 milionu korun. Starostka Stanislava Švarcová nicméně vyjádřila pochybnosti o tom, zda město takový objekt například pro stavbu bytů či domov pro seniory vůbec potřebuje.


„S největší pravděpodobností se tím rada bude zabývat. Jsem přesvědčená o tom, že Lanškroun není město, kde by byl nedostatek bytů. V současné době není zcela aktuální ani domov pro seniory," uvedla Švarcová.
O panelový objekt, v kterém bývala ubytovna a vlastní jej soukromý podnikatel, se zajímali dva investoři. Podle serveru Lanškrounsko.cz jeden z nich plánoval v hotelu zřídit sociální bydlení. Prodej se nakonec neuskutečnil. Dražba by se měla konat 28. srpna.
V minulém roce se jako lavina po Lanškrounu šířila zvěst, že se do prodávaného hotelu Pohoda má přistěhovat početná skupina Romů. Prý se tak měl dohodnout zdejší farář Zbigniew Czendlik s dnes již bývalým ministrem Michaelem Kocábem. Aby se předešlo nedorozuměním, vedení města se tehdy sešlo s právníkem potenciálního kupce hotelu, který jednoznačně potvrdil, že v objektu chce poskytovat služby pro seniory.
A i když se později ukázalo, že jde pouze o fámu a Zbigniew Czendlik nikdy o přistěhování Romů do Lanškrouna neuvažoval, dodnes jí zde někteří věří. „S fámami je to jako s roztrhanou peřinou, když se peří rozlétne do světa, všechna peříčka už nikdo zpátky nedá," říká na to farář.
Opuštěné objekty
I v jiných městech Pardubického kraje jsou opuštěné hotely, o které není zájemce. V Lázních Bohdaneč je zhruba rok zavřený hotel Technik. Kromě pokojů je v něm i sál, recepce a bar. Nemovitost za cenu 12,65 milionu korun, do které jsou zahrnuty i pozemky, radnice odmítla koupit. „Objekt dřív sloužil pro vzdělávání, přítomnost kurzů tady byla vítaná. Hotel je rok zavřený, není to pro město příjemné," řekla starostka Květoslava Jeníčková.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.