Good afternoon, it is Wednesday 12.8.2020. It is the nameday of Klára, tommorow is the nameday of Alena.

MF Dnes: Vrchní soud v Praze výrazně snížil trest pětatřicetiletému Martinovi Smékalovi, který podle obžaloby znásilnil, vydíral a pokusil se zavraždit svou milenku. Místo sedmnácti a půl roku musí do vězení na devět let. U soudu tvrdil, že brutální přepadení dal ženě jako dárek k narozeninám.


Zatímco krajský soud v březnu potrestal Smékala za pokus vraždy (čtěte zde), odvolací soud čin vyhodnotil jako znásilnění a vydírání. Muž, který je podle znalců sadista, se také bude muset podrobit ústavnímu sexuologickému léčení.
Martin Smékal z Lanškrouna na Orlickoústecku přepadl jednu ze svých milenek v jejím bydlišti loni v únoru. Měl tmavou masku na obličeji a zatáhl ji z chodby do bytu, kde ji svázal, oči jí přelepil náplastí a do uší dal špunty. Pak ji svlékl a přes šest hodin různými způsoby trýznil a znásilňoval.
"Chtěl jsem jí udělat k narozeninám zpestření a splnit jí její představy, několikrát mi říkala, že si představuje znásilnění dvěma chlapama, že by chtěla zažít strach a vzrušení," vypověděl obžalovaný. Žena ale odmítla, že by si něco takového přála.
Vše natočil na video. "Není žádných pochybností, že poškozená přibližně šest hodin skutečně hodně trpěla. Prosila ho, aby toho nechal, ale čím víc prosila, tím víc si to užíval," komentoval už dříve záznam královéhradecký soudce Jiří Vacek.
Zdrogovaná žena upadala do bezvědomí a zvracela, přesto ji Smékal dál opakovaně ohrožoval na životě. Nasazoval bezmocné ženě igelitový sáček na hlavu, bil ji nebo ji připoutal k posteli. Na základě mučivých útrap se u ženy rozvinula těžká posttraumatická stresová porucha.
Soudní znalci Smékala označili za sadistu. "Je to učebnicový příklad. Sadista se vzrušuje tím, že pozoruje strach a utrpení oběti a své jednání až neúměrně prodlužuje," řekla znalkyně z oboru psychiatrie a sexuologie Petra Sejbalová.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.