Good afternoon, it is Tuesday 18.6.2019. It is the nameday of Milan, tommorow is the nameday of Leoš.

maturantiŘada maturitních ročníků našich tří lanškrounských škol prožívala v těchto dnech slavnostní předávání maturitních vysvědčení. - Mezi nimi také oktáva (osmiletého studia) a 4. ročník (čtyřletého studia) místního gymnázia. V pátek 31. května v 15 a poté ještě v 16 hodin se sešli studentky a studenti spolu s pedagogy a paní starostkou v sále lanškrounského zámku ke slavnostnímu ceremoniálu. Tleskali jim rodiče, příbuzní i známí.

Věnujme této událostí několik fotografických pohledů na absolventy 4. ročníku čtyřletého studia a trochu statistik.
Z celkem 60 studentů čtvrtého ročníku a oktávy složilo maturitní zkoušky 58, dva se o zkoušku pokusí znovu v září.
Pedagogové byli velmi spokojeni s výsledky: celkem 23 (oktáva 14 + čtvrtý roč. 9) studentů dosáhlo na vyznamenání. Z nich 9 (7 + 2) se samými jedničkami. Dva studenti absolvovali celé studium stále s vyznamenáním (v oktávě A. Klimošová a ve 4. ročníku Fr. Hrdina). – Je to v posledních letech jeden z nejlepších výsledků maturitních tříd.
Ke studentům promluvila starostka Lanškrouna paní Mgr Stanislava Švarcová. Po ní se ujala slova ředitelka školy paní RNDr Věra Šverclová. Za studenty poděkovali pedagogům i rodičům O. Kráčmar s R. Krajči (oktáva) a V. Marešová s V. Viskupičem (4. roč.). Pedagogům se dostalo pochvaly, že ze svých svěřenců „vybrousili dokonalé diamanty“ a že je teď na maturantech, aby svými „odlesky“ prospěli svému okolí. Jednotlivá vysvědčení předávali třídní profesoři Mgr. Ivo Toncr a PhDr Jan Zezula. Někteří aktivní studenti dostávali navíc knižní dárky. Závěrem zazněla studentská hymna Gaudeamus Igitur.
Celou slavnost moderovala zástupkyně ředitelky školy Ing. V. Bůžková.
Byl to velmi radostný pohled vidět samostatné a sebevědomé studenty a studentky při dovršení jedné z ještě mnoha životních etap, jež je čekají. Bylo patrné, že na to mají.


Jiří Kohout


Maturanti oktávy s vyznamenáním:
Báčová, Jačisko, Klekarová, Klimošová, Kráčmar, Kubíčková, D. Macháček, Peichl, Sita, Sobotková, Stejskalová, Svatoňová, Tomeš a Vyhnálková.


Maturanti 4. ročníku s vyznamenáním:
Beran, Hrdina, Langrová, O. Macháček, Marešová, Šilarová, D. Urbanová, L. Žáková a M. Žáková.


Související odkazy:

http://www.gymla.cz/


(Webová stránka školy)

http://logici.cz/singleton/1998-2/gaudeam.htm
(Text studentské hymny Gaudeamus Igitur)


Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.