Good morning, it is Wednesday 28.10.2020. It is the nameday of Státní svátek, tommorow is the nameday of Silvie.

200905 skloVernisáž výstavy Sklo září příjemně překvapila tím, že se odehrávala venku před galerií. Počasí tomuto nápadu přálo a sluneční paprsky dodávaly skleněným objektům Andrey Staškové zajímavý třpyt. Druhý umělec, Ladislav Steininger, se ujal úvodního slova ke společné výstavě, na níž představuje dřevěné objekty, malbu a grafiku. Tento umělec z Krnova v Lanškrouně svoji tvorbu vystavoval již před dvaceti lety.


Na vernisáž byli pozváni všichni bývalí starostové Lanškrouna od roku 1989, tj. Jiří Šolc (tehdy ve funkci předsedy Městského národního výboru), Jan Špičák, Jaroslav Karlík, Jan Kolomý (který se omluvil), Ladislav Maixner, Martin Košťál, starostka Stanislava Švarcová a současný starosta Radim Vetchý.

Ředitelka muzea je pozvala na pódium, aby byli přítomni křtu nové knihy s názvem „Pojďte s námi do muzea" s podtitulem Historie a umění, vzdělávání, výchova a potěšení. Autorka publikace Marie Borkovcová prohlásila, že má jednoho syna a kniha, v níž popisuje uplynulých třicet let novodobé historie muzea, je jejím druhým dítětem.

Na vzniku knihy se podíleli také Karel Uhlíř, Dita Hálová, Jana Hradcová, fotografiemi přispěli Radek Lepka a Jiřina Straková. Kniha vznikla i díky finančnímu přispění města Lanškroun a firem Alema Lanškroun a HaS Lanškroun.

Marie Hrynečková

 

O vystavujících umělcích podrobněji na:
https://www.lanskrounsko.cz/cz/9532-svetlo-zari

Více o nové knize čtěte na:
https://www.lanskrounsko.cz/cz/9528-pojdte-s-nami-do-muzea

 


Foto:
2 - Starostové a starostka města Lanškroun. Zleva Jan Špičák, Jiří Šolc, Jaroslav Karlík, Radim Vetchý, Ladislav Maixner, Stanislava Švarcová a Martin Košťál.
3 - U mikrofonu ředitelka muzea Marie Borkovcová, za ní vystavující výtvarníci Ladislav Steininger a Andrea Stašková.
2, 4 a 16 - Na vernisáž přišla téměř stovka návštěvníků, do galerie proto vstupovali po skupinkách.
5 a 6 - V hudebních vstupech zazpívala Vendula Steidlová, na klavír ji doprovodila Jaroslava Havlíčková.
18 - Marie Borkovcová, Karel Uhlíř, Jana Hradcová a Dita Hálová.
19 - Radim Vetchý křtí knihu.


Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.