Good morning, it is Monday 18.1.2021. It is the nameday of Vladislav, tommorow is the nameday of Doubravka.

200811 rozpocetKe konci července skončila první fáze participativního rozpočtu pro letošní rok. Obyvatelé města měli opět možnost svými nápady, které do projektu přihlásili, přispět ke zkvalitnění života ve městě a podílet se na rozhodování o městských financích.


Podávání návrhů trvalo od 1. května do 31. července a od 22 navrhovatelů přišlo 40 zajímavých projektů, které se nejčastěji týkají rozšíření mobiliáře, úprav v různých částech města či zeleně ve městě.

V nadcházejícím období bude ekonomicko – investiční komise posuzovat realizovatelnost navržených projektů a dodržení pravidel. Projekty, které komise vyhodnotí jako vyhovující, budou včetně popisu a fotografií zveřejněny, aby se s nimi mohli všichni obyvatelé seznámit. Prezentace postupujících projektů se uskuteční v říjnu a veřejnost svými hlasy formou hlasování na webových stránkách mujrozpocet.lanskroun.eu rozhodne o vítězích letošního ročníku. Hlasování bude probíhat od 2. do 15. listopadu.

Zapojení veřejnosti do rozhodování o investicích ve městě se již v loňském roce setkalo s přízní a iniciativou obyvatel Lanškrouna. V prvním ročníku participativního rozpočtu bylo navrženo 29 projektů, 20 z nich postoupilo do hlasování, v němž občané rozhodli o sedmi vítězných projektech. Některé z nich jsou již dokončeny a využívány. V areálu koupaliště byl rozšířen mobiliář a děti si již hrají na nových herních prvcích, které přibyly na koupališti. U dopravního hřiště byly doplněny lavice se zastřešením.

„Mám radost ze zvýšeného zájmu o participativní rozpočet. Komise bude tentokrát posuzovat 40 projektů, což je o 11 více než v loňském roce. Věřím, že převážná většina z nich bude splňovat pravidla a občané se díky nim mohou v příštím roce těšit na další investice do veřejného prostoru,“ dodává radní Hynek Brýdl.

 

Tisková zpráva města

 

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.