Good morning, it is Wednesday 28.10.2020. It is the nameday of Státní svátek, tommorow is the nameday of Silvie.

200731 regionemNa startu první etapy mezinárodního cyklistického závodu Regionem Orlicka stanulo v pátek vpodvečer 169 juniorů z Čech (13 týmů), Belgie (3 týmy), Německa (3 týmy), Rakouska (3 týmy) a Slovenska (4 týmy). Etapa dlouhá 77 km, která vedla do kopců kolem Lanškrouna - Nepomuk, Výprachtic, Horních Heřmanic a přes Albrechtice zpět do Lanškrouna, však byla kvůli nehodě zrušena a anulována.

K situaci se vyjádřil sekretář Svazu cyklistiky Pardubického kraje Jiří Klicpera ještě předtím, nežli se jezdci stihli vrátit do Lanškrouna:

„Dva motorkáři z doprovodu závodu měli nehodu. Nevím jak vážnou, jede k tomu vyšetřovačka. Závod byl zastaven, a protože zastavení trvalo už delší dobu a nebylo možné řádně pokračovat, tak po poradě vedení závodu, rozhodčích a vedení týmů bylo rozhodnuto, že dnešní etapa se ruší. Celá se anuluje a začíná se zítra časovkou. Když se stane mimořádná událost, je toto v pravomoci rozhodčích. Žádný ze závodníků zřejmě zraněn nebyl."

Marie Hrynečková

 

Oficiální sdělení pořadatele závodu:

První etapa závodu Regionem Orlicka 2020 byla z důvodu dopravní nehody na trati závodu a následného uzavření místa nehody Policií ČR na 17. km předčasně ukončena bez stanovení pořadí ve všech soutěžích.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.