Good morning, it is Thursday 24.9.2020. It is the nameday of Jaromír, tommorow is the nameday of Zlata.
redakce@lanskrounsko.cz

200421 lekyVelice ráda bych poděkovala všem 39 dobrovolníkům, kteří se zapojili v době nouzového stavu do projektu NEJSTE NA TO SAMI. Od pondělí 16. března do pátku 22. května, si mohli senioři na telefonním čísle 703309125 objednat nákup potravin či dodávku léků. Linka byla dostupná padesát pracovních dní od 7 do 10 hodin. Dobrovolníci doručili 169 nákupů, průměrně 3,4 za den.


Nejvíce telefonovali senioři v prvních čtyřech týdnech, kdy jsme vyřizovali i sedm nákupů za den. Naprostá většina, 78 % volajících, chtělo zajistit nákup potravin, zbývajícím 22 % jsme zajišťovali dodávku léků a roušek.

Vzhledem k tomu, že jsme se k této službě snažili přistupovat individuálně, seniorům jsme prováděli nákup, tam kam jsou sami zvyklí chodit. Většina z nich upřednostňovala Qanto , Penny market a Lidl. Zbývající objednávky byly z obchodů Albert, Kaufland, Konzum a z Pekařství Sázava.

Dobrovolníci, kteří nabídli svoji pomocnou ruku, byli ve věkové skupině od 15 do 50 let. Jednalo se o studenty, soukromé podnikatele, kteří ze dne na den museli zavřít své provozovny, ale i o lidi, kteří chodí do zaměstnání a část svého volného času věnovali nákupům pro nejohroženější skupinu obyvatel našeho města. Vám všem bych ráda předala slova díků od lidí, pro které jste mnohdy byli jedním z mála spojení se světem. Od lidí, kteří ze strachu o své zdraví zůstávali izolováni doma. Skláním se před ochotou pomáhat, i když byste nemuseli.

Martina Brýdlová
Foto: Marie Hrynečková

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.