Good afternoon, it is Saturday 4.4.2020. It is the nameday of Ivana, tommorow is the nameday of Miroslava.

200314 pomocVe snaze pomoci nejohroženější skupině obyvatel spouští město Lanškroun ve spolupráci s dobrovolníky novou službu pro lidi nad 60 let. Pro zájemce zajistí donášku potravin, léků a hygienických potřeb.

Senioři si mohou donášku domluvit ve všední dny od 7 do 10 hodin na speciálním telefonním čísle 703 309 125. U operátora si objednají potraviny a další zboží, které chtějí dovézt a domluví termín předání. To proběhne, spolu s platbou, v bezpečné vzdálenosti. Donáška nebude zpoplatněna, senioři zaplatí vždy jen tolik, kolik bude na účtence z obchodu.

Starosta Radim Vetchý občany Lanškrouna žádá: „Nezapomínejme na seniory, kteří jsou podle statistik nejohroženější skupinou a měli by proto minimalizovat pobyt na veřejných místech. Myslete na své rodiče, babičky, dědečky, ale i na své sousedy, o kterých víte, že se nemají v těchto dnech na koho obrátit. Nabídněte jim pomoc při nakupování potravin nebo dodávkách léků, případně je prosím nasměrujte na naše dobrovolníky.“

Na nově zřízené lince (703 309 125) se mohou v daný čas (od 7:00 do 10:00 hodin) hlásit i dobrovolníci, kteří nákup zajistí a následně ho doručí.


LETÁK Nejste na to sami ke stažení ZDE.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.