Good afternoon, it is Monday 25.5.2020. It is the nameday of Viola, tommorow is the nameday of Filip.

200207 kalibrPárty Look 2020 bylo téma 20. ročníku mezinárodní soutěže žáků středních škol v kosmetické a kadeřnické tvorbě Kalibr Cup, která se konala 6. února v Lanškrouně. 44 dívek a 4 chlapci z České republiky, Slovenska a Polska soutěžili ve čtyřech kategoriích - účesové tvorbě, make-upu, nail-artu a body artu.


Soutěžící přicházejí na Kalibr Cup dobře připraveni, například vítězka v účesové tvorbě Štěpánka Němcová z Frýdku-Místku uvedla, že složitý účes, který nakonec okouzlil porotu, vytvořila desetkrát, než si byla jista, že jej zvládne v limitu 60 minut i při soutěži. Do stanoveného tématu se ladí i oblečení a obuv modelek včetně případných doplňků.

SOŠ a SOU Lanškroun, v jejíž prostorách se soutěž konala, zaznamenala několik úspěchů. V kategorii make-up obsadila mezi 14 soutěžícími třetí místo Michaela Lajzová a hned za ní se umístil spolužák Jan Horský, mimochodem jediný muž v této kategorii. Ten také získal cenu radního Pardubického kraje Bohumila Bernáška za originalitu. V nehtové tvorbě zvítězila místní Jana Poulová a v body-artu Barbora Benešová.

Tématem Kalibr Cupu pro rok 2021 budou "Řecké bohyně".

Marie Hrynečková

Na fotky Adama Duška z Kalibr Cupu se můžete podívat na:

http://fotokokos.cz/Galery/Lide/Kalibr_cup_20/index.html

 


Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.