Good night, it is Saturday 11.7.2020. It is the nameday of Olga, tommorow is the nameday of Bořek.

200128 radniceRada města Lanškroun jednomyslně rozhodla o podání trestního oznámení na Jindřicha Marka. Učinila tak poté, co zastupitel Jindřich Marek na sociálních sítích veřejně a opakovaně nařkl zaměstnankyni MÚ Lanškroun z přijetí úplatku od svého zaměstnavatele, tedy MÚ Lanškroun, za to, že potvrdila nevhodné a hrubé chování Jindřicha Marka při kontrole činnosti jednoho z oddělení MÚ Lanškroun (za což ho později zastupitelstvo odvolalo z kontrolního výboru).


Konkrétně Jindřich Marek 24. ledna 2020 na facebooku napsal: „… uveďte, jak velkou finanční odměnu obdržela paní XY hned po té, tedy v následující výplatě, po mém údajném slovním napadnutí? Až zveřejníte úplatek, který dostala paní XY...”. V dalším komentáři na sociální síti pak 26. ledna 2020 napsal: „Budeme se tedy jen “nekonstruktivně“ dohadovat kolikanásobek průměrné výplaty dostala paní XY úplatek za potvrzení mého údajného slovního ataku?”. 27. ledna 2020 pak pokračoval: „Už víte, jak vysokou odměnu dostala vaše chráněnkyně? Pardón, úplatek.” Jindřich Marek v komentářích opakovaně uvedl i jméno zaměstnankyně (v této tiskové zprávě je její jméno nahrazeno zkratkou XY, aby nebylo nadále poškozováno její dobré jméno).

 

To, že se ze strany Jindřicha Marka jedná o další neopodstatněný útok na zaměstnankyni městského úřadu a účelovou lež, lze doložit následujícími fakty: Kontrola, při které se Jindřich Marek choval hrubě vůči zaměstnankyním MÚ, se uskutečnila 28. února 2019. Pokyn k udělení odměny pracovnicím daného oddělení dala rada města už 18. února 2019 - tedy deset dní před daným incidentem. Zcela lživá je pak informace, že odměna, nebo jak píše Jindřich Marek „úplatek”, měla být za potvrzení hrubého chování Jindřicha Marka. Odměnu dostala zaměstnankyně MÚ a ostatní pracovnice oddělení za tvorbu interaktivní mapy, kterou kromě vedení města později ocenila i porota krajského kola soutěže Zlatý erb, kde interaktivní mapa zvítězila v jedné z kategorií. Nenávist a závist šířící formulace Jindřicha Marka, kdy o dané zaměstnankyni MÚ napsal „kolikanásobek průměrné výplaty dostala”, je pak jen další z řady dezinformací, které Jindřich Marek opakovaně šíří. Odměna dané pracovnice nedosahovala ani výše jednoho měsíčního platu.

 

Rada města konstatuje, že nebude tolerovat šíření lží a nenávisti a na Jindřicha Marka podává prostřednictvím Městského úřadu Lanškroun trestní oznámení za možné křivé obvinění a pomluvu. Současně rada města vyzývá Jindřicha Marka, aby ve funkci zastupitele začal pracovat s fakty a přestal jako fakta prezentovat své domněnky a výmysly.

 

Tisková zpráva MÚ