Good night, it is Friday 10.7.2020. It is the nameday of Libuše / Amálie, tommorow is the nameday of Olga.

191122 teichmannKulturní centrum Lanškroun vás zve na slavnostní zahájení výstavy obrazů Františka Teichmanna z cyklu BLÍZKÁ KRAJINA, které proběhne v galerii Multifunkčního centra L´Art Lanškroun 29. listopadu v 17 hodin. V rámci vernisáže se krátkého úvodního slova ujme MgA. Přemysl Kokeš, těšit se můžete také na tanečnice z Pole Dance Forea.
Výstavu máte možnost zhlédnout v termínu 29. 11. 2019 - 3. 1. 2020 v době konání akcí Kulturního centra, po telefonické domluvě i v jiný termín.


K návštěvě vernisáže a výstavy vás možná nalákají i samotná slova Františka:
"Malování má pro mě několik rovin. Tu první přeskočím, protože s tou jsem se narodil. Je to potřeba tvořit a nic s ní nenaděláte. Druhá rovina už je složitější. Realizovat se můžete v nepřeberném množství výtvarných směrů i technik, ale vždy musíte alespoň tušit, co chcete svou tvorbou sdělit. Mě třeba fascinují vztahy. A zapomeňte na obvyklý rámec muž - žena, otec - syn. Vztahy mají i voda a slunce, červená a hnědá, mlha a jinovatka nebo sokl a socha. Kladu si proto i otázku, jestli dokážu ta jemná pouta přiblížit a zhmotnit do dvourozměrné obrazové fikce tak, abych měl pocit, že jsem vystihl víc, než vidím, víc než jsem schopen domyslet a popsat slovy.
Fascinuje mě banalita krásy, historických událostí i našich vlastních tužeb. Baví mě hledat a vyprávět příběhy, které se denně odehrávají okolo nás, ale my je nevnímáme nebo neumíme pojmenovat. O to všechno se s návštěvníky chci podělit. A také o dynamiku a radost, která mou tvorbu doprovází."

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.