Good morning, it is Wednesday 29.1.2020. It is the nameday of Zdislava, tommorow is the nameday of Robin.

191101 hlasovaniPůl roku po spuštění participativního rozpočtu mohou obyvatelé Lanškrouna svými hlasy rozhodnout o vítězných projektech zařazených do participativního rozpočtu, které v roce 2020 dospějí ke své realizaci. Hlasovat je možné od 1. do 14. listopadu na webové stránce mujrozpocet.lanskroun.eu. Najdete zde popis projektu slovy autora doplněný o fotografie a předpokládanou lokalitu realizace.


Občané města mohou vybírat z dvaceti projektů, které do hlasování postoupily z původních 29 navrhovaných. Devět z nich nesplňovalo požadovaná kritéria, ve většině případů náklady na jejich realizaci převyšovaly maximální stanovenou hodnotu, a proto po posouzení komise složené ze zástupců městského úřadu nebyly do hlasování zařazeny. Dvacet postupujících projektů bylo v uplynulých dvou měsících jednotlivě představováno na webových stránkách rozpočtu, v městských novinách a na facebookových stránkách města. Pro realizaci nejúspěšnějších projektů bude v rozpočtu města pro rok 2020 vyčleněn milion korun.


Hlasovat může každý občan města starší patnácti let. Občané smí hlasovat pouze jednou a ke každému projektu mohou přidělit hlas kladný či záporný, nebo pro projekt nemusí vůbec hlasovat. Opakovanému hlasování jedné osoby bude zabráněno prověřením totožnosti na základě údajů, které hlasující vyplní v hlasovacím formuláři.


„Velké poděkování patří všem, kteří své nápady nominovali. Rozhodování o vítězných projektech je nyní v rukou každého z nás. Na sociálních sítích reagují lidé na navrhované projekty v naprosté většině pozitivně. Ohlasy na participativní rozpočet nás přesvědčují, že jde o dobrý počin a realizaci vítězných projektů, které v hlasování uspějí, budeme brát velice vážně,“ říká za vedení města radní Hynek Brýdl.

Tisková zpráva MÚ

Přehled projektů:
http://mujrozpocet.lanskroun.eu/projekty

Hlasovat můžete zde:
https://www.survio.com/survey/i/muj-rozpocet

 

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.