Good night, it is Monday 24.2.2020. It is the nameday of Matěj, tommorow is the nameday of Liliana.

191028 wintermanV neděli 13. října se uskutečnil na severu Čech extrémní triatlon Winterman, kterého se zúčastnil i Lanškrouňák Zdeněk Kunčár.

Závod je extrémní již od startu. Ten začíná skokem časně ráno v 5.30 do temného Labe, ve kterém musíte zdolat 8 km. Ve tmě, ledové vodě, na neznámém místě.


Podmínkou účasti na tomto závodu je tzv. support - ten, kdo se o vás celý den obětavě stará v depech, chystá občerstvení i vhodné oblečení, naviguje, ale hlavně podporuje a fandí celý den. Po zdárném doplavání do Děčína si support převezme závodníka z vody a jde mu pomoci s dalším průběhem závodu. Nejdříve rozehřát celé tělo, pomoci s převlékáním a dohlédnout na to, aby vyrazil na 180 km štreku na kole se vším, co dle podmínek závodu musí sebou mít.

Cesta vedla přes Hřensko a různé vesničky Šluknovského výběžku nádhernou podzimní krajinou s náročným převýšením 3500 m/na 180km. Po absolvování této části musí závodník ještě zdolat 43 km běhu se závěrečným 8 km stoupáním na Ještěd, kde je cíl. Většina závodníků dobíhá již za tmy, okořeněný výstup mají tedy pouze s čelovkou po kluzkých kamenech vzhůru se svým supportem. O to krásnější je pro ně po celodenní únavě společný prožitek v cíli.

Je to jedinečný zážitek, borci jsou všichni, kteří závod dokončí. Zdeněk závod dokončil ve 22:31 hodin, celkově měl tedy čas závodu 17:01 hodin. Výtěžek ze startovného putuje do pražské nemocnice Motol do dětského Kardio centra, letos se předalo 170 000 Kč.

Stanislava Chládková

Foto:
1 - Zdeněk Kunčár před plavbou.
3 - Na kole.
4 - Při běhu.
5 - Zdeněk Kunčár se Stanislavou Chládkovou (support) dobíhají do cíle.

View the embedded image gallery online at:
https://lanskrounsko.cz/en/9027-winterman#sigProGalleria5d747c879a

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.