Good evening, it is Saturday 22.2.2020. It is the nameday of Petr, tommorow is the nameday of Svatopluk.

191012d gottVčera se mohla Karlu Gottovi, který zemřel 1. října, poklonit na pražském Žofíně veřejnost. Loučení se zpěvákem pokračovalo i dnes v chrámu sv. Víta na Pražském hradě. Zádušní mši sloužil kardinál Dominik Duka, přítomen byl také lanškrounský děkan Zbigniew Czendlik, který nad rakví Karla Gotta řekl: "...Vnášel do našich životů lásku, naději, víru, radost a úsměv.

Jeho mise na zemi však nekončí. Bude v ní skrze své písně nadále pokračovat. Bude nám svítit dál. S upřímnou láskou v srdci, s pevnou nadějí, že se opět shledáme s neochvějnou vírou, že tento konec je jen začátkem. S pokojnou radostí a úsměvem, přestože do očí se nám tlačí slzy smutku, oslavme pro nás zemřelého, pro nebe však narozeného pana Karla Gotta."

V závěru obřadu potom lanškrounský děkan pronesl modlitbu k Bohu: „...Pane, s pokorou bych si dovolil ti připomenout, že tato návštěva, kterou sis pozval k sobě na věčnou hostinu, je mimořádná. Karel je výjimečný hudebník a zpěvák, milující laskavý a moudrý humor. Proto tě prosím, dopřej mu i nadále se realizovat. Vyber mu tu nejlepší kapelu, ať může zástupy tvých andělů obveselovat svým božským hlasem. I tobě, Bože, jeho koncert doporučuji. Ale hlavně tě prosím, ať se má u tebe dobře. Ať se cítí skvěle, ať společně s tebou si osladí kávu o trochu víc. Zkrátka ať je mu v tvé náruči božsky..."

Zdroj ČT1

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.