Good morning, it is Tuesday 7.7.2020. It is the nameday of Bohuslava, tommorow is the nameday of Nora.

191010 dianaAno, už uplynula první „pětiletka“ naší lanškrounské lukostřelnice, kterou jsme nazvali podle římské bohyně lovu Diany, obvykle zobrazované s lukem. V sobotu 28. září se sešli dnešní členové Spolku Lukostřelnice Diana Lanškroun, a příslušníci jejich rodin na malé oslavě.

Přesně 5 let a 4 dny od slavnostního vystřelení prvního zahajovacího šípu tehdejší starostkou paní Mgr. Stanislavou Švarcovou.

 

Jak je dnes na tom lanškrounský lukostřelecký sport?

Dnešní počet dospělých lukostřelců je 19, je to vlastně rozšířený základní tým z roku 2014. Lukostřelbu berou vážně, neboť se časem vybavili dosti složitým sportovním vybavením .
Vedle nich máme i dětský oddíl trénující během školního roku ve středu (v oddílový den) nebo i v další dny, například v pátek. Jeho registrovaných členů je 12.

Loni se podařilo pro zimní měsíce pronajmout velmi výhodnou prostoru v pivovarské stáčírně s „tunelovým stropem“ sahajícím dostatečně vysoko, aby šípy mohly letět svým obloukem do terče vzdáleného až 18 metrů.

 

 

Nynější oslava byla obdobou někdejší zahajovací oslavy v říjnu 2014.

Členové se rovněž předstihovali, jako tehdy v roce 2014, v tom, co dobrého upečeného přinesou z domova. Jen jsme letos mohli díky babímu létu vysedávat venku, pod přístřeškem pro „střeliště“, a nikoliv v klubovně, jako tehdy.

Součástí nynějšího setkání byla také soutěž v lukostřelbě na 15 metrů, s pořadím “na bedně“ 1. Lukáš Kočí, 2. Vladan Svoboda a 3. Oldřich Brýdl. Počasí nám přálo, po přeháňce zazářilo podzimní slunce. Náladu setkání nám zprostředkují připojené fotografie.

 

 

Jaké služby dnes Lukostřelnice DIANA nabízí veřejnosti?

Velmi populární jsou návštěvy týmů z firem, kde lukostřelbu zařazují do jejich školicích nebo stmelovacích programů. Různé firemní skupiny k nám přicházejí jednou nebo i vícekrát za měsíc.

Podobně míváme návštěvy školních tříd nebo rodin pobývajících na letním pobytu v Lanškrouně či okolí nebo na rodinných oslavách.

Vyskytují se i návštěvy jednotlivců. Všechny tyto akce se telefonicky sjednávají předem, s vhodným předstihem, a náš spolek to vítá, neboť tak se šíří povědomí o našich možnostech.

 

 

Jaké máme plány do příštích let?

Obecně se budeme postupně víc a víc zapojovat do regionálních a snad i celostátních soutěží a turnajů v lukostřelbě.

Snažíme se najít definitivnější místo pro lukostřelecký trénink v zimě. Nynější prostory, které jsme používali v zimě 2018/2019, jsou dobré, ale budou mít nového majitele, a ten má své vlastní plány.

Vynikající poloha lukostřelnice DIANA v rekreační oblasti Lanškrounské rybníky, a dokonce nejblíže k městu, přímo vybízí k rozšiřování naší nabídky sportovních aktivit: chystáme se zřídit střelnici pro vzduchovky na 10 metrů pro 12 střelců, a zkusíme vytvořit prostor pro střelbu paintballovými pistolemi.
***

 

Lukostřelba už je v Lanškrouně zakotvená, a její potenciál je veliký. Vždyť nejbližší lukostřelnice jsou až v Pardubicích, Prostějově, Kostelci na Hané, Olomouci nebo v Jeseníku.

V porovnání s nimi vychází Lanškroun svým vybavením a umístěním v přírodě mimořádně dobře.


Text: Jiří Kohout
Foto: Jiří Kohou a archiv SLDL

 

Související odkazy:

https://www.dianalanskroun.cz/

https://www.lanskrounsko.cz/cz/4466-nova-lukostrelnice-diana-se-otevrela-verejnosti

http://www.mojeorlickehory.cz/lanskroun/10_15188_lukostrelnice-diana/

 

Fotografie:
1 – 3 Lukostřelnice Diana v Rekreační zóně Lanškrounské rybníky, září 2019
4 – Členové Spolku Lukostřelnice Diana Lanškroun, září 2019
5 – Členové Spolku v říjnu 2018
6 – Zakládající členové Spolku v červenci 2014
7 – 14 Na lukostřelnici při oslavě 28. září 2019
15 – 16 Mladí lanškrounští lukostřelci na Memoriálu Ládi Kopeckého v Brně 22. června 2019, s medailemi
17 – Schéma lukostřelnice DIANA

View the embedded image gallery online at:
https://lanskrounsko.cz/en/8987-diana#sigProGalleriae0f2e8f6cd

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.