Good night, it is Sunday 15.12.2019. It is the nameday of Radana, tommorow is the nameday of Albína.

191006 sabinaDrobná desetiletá dívka z Dolního Třešňovce zvítězila 5. října ve své kategorii v extrémním překážkovém závodě (OCR) v Kladně a již podruhé získala titul mistryně ČR. Jmenuje se Sabina Šnýdrová a je žačkou Základní školy B. Smetany v Lanškrouně. Sportu se věnuje dlouhodobě v kroužku Atletiky TJ Lanškroun. Extrémní překážkové závody běhá už třetím rokem, závodí za tým Extreme Obstacle Runners, což je, jak sama říká, jeden z nejlepších evropských týmů.


Během závodu soutěžící překonávají nejrůznější překážky, jako ručkování, šplh na laně, nošení břemen, multiring, přelézání a podlézání, plazení v bahně pod drátem, plavání v řece, házení na terč, vytahování pytle s pískem do výšky, horolezecké stěny, balanční kladinu a další podle typu tratě.

 

Sabina poskytla naší redakcí krátký rozhovor:

Jak se Sabino na závod připravuješ?
Běh trénuji na kroužku a delší vzdálenosti s tatínkem. Často běháme do lanškrounské sjezdovky nebo na Mariánskou horu. Na podzim a v zimě běháme večer s čelovkami, v lese je to zábava. U rybníků trénuji lezení na Gladiator hřišti. Na zahradě v pergole máme opičí dráhu např. nunchaky, hrušky, kruhy a lano na šplhání, tam trénuji dobrý úchop. Doma, když neposlouchám, nebo nechci uklízet, dělám za trest angličáky :-)

Kdo tě v tomto sportu podporuje?
Velkou podporu mám od mojí rodiny, která na závody jezdí vždy se mnou a snaží se mě motivovat na nejlepší výkon. Moc jim za to děkuji.

Získat titul mistryně ČR je obrovský úspěch, blahopřeji. S jakými pocity jsi nastupovala k letošnímu obhájení titulu?
Děkuji vám. Na závod jsem se moc těšila, ale zároveň jsem byla hodně nervózní. Běžela jsem v kategorii 10-12 let, kde jsem byla mezi nejmladšími. Počasí bylo škaredé, celý den byla velká zima, hodně foukal vítr a občas pršelo. Závod se běžel na dvě kola, jedno bylo dlouhé cca 500 metrů. Věděla jsem, že na takto krátké trati nemůžu udělat chybu, ta by mě stála vítězství. Závod se mně podařil bez jediné chyby a do cíle jsem doběhla na prvním místě s náskokem asi 40 vteřin. Přála jsem si obhájit titul mistryně z loňského roku, dala jsem do toho všechno a vyplatilo se mně to. V cíli jsem byla hrozně moc šťastná.

S poděkování Sabině za rozhovor

Marie Hrynečková
Foto: archiv rodiny Šnýdrových

 

Sabina získala titul mistryně republiky již v roce 2018:
https://lanskrounsko.cz/cz/8212-lanskroun-ma-mistryni-republiky-v-ocr

 

View the embedded image gallery online at:
https://lanskrounsko.cz/en/8979-sabina#sigProGalleria01ab87284d

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.