Good morning, it is Wednesday 15.7.2020. It is the nameday of Jindřich, tommorow is the nameday of Luboš.

190606 lodkyTeplota vzduchu atakuje třicítku, voda má jednadvacet stupňů - sezóna na lanškrounském koupališti propukla. Návštěvníkům jsou k dispozici nejen lavičky, ale i nová otočná lehátka. U břehu kotví tři starší lodičky, kanoe a pět nových pramic. Společně s paddleboardy jsou v těchto dnech všechna plavidla hojně využívána.


Vody je oproti loňskému roku konečně dostatek a dokonce odtéká přepadem. Podle měření Krajské hygienické stanice ze 3. června je nejen ke koupání vhodná, ale dokonce prokazuje mimořádně dobrou průhlednost, a to až do hloubky 1,85 metru.

Molo je na vodě už od června 2018 a stalo se oblíbeným místem nejen pro posezení či opalování, ale je vyhledáváno i k pořizování fotografií včetně svatebních.

My jsme nyní vyzkoušeli, zda se na molo dostane i vozíčkář. Testem prošlo.

Drobný nedostatek jsme konstatovali při pohledu na rozbitou sprchu, která je v tomto stavu přinejmenším od neděle. A také není jisté, zda provozní řád toleruje koupání psů...

Jinak je ale na koupališti krásně, stejně jako v celé oblasti lanškrounských rybníků. Zbývá si už jen přát, aby byla otevřena i restaurace či alespoň kiosek s občerstvením.

Marie Hrynečková

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.