Good morning, it is Tuesday 17.9.2019. It is the nameday of Naděžda, tommorow is the nameday of Kryštof.

190603 prutrzZa krásného slunečného odpoledne nastoupilo v neděli na pódium zámecké zahrady první z těles vystupujících na Pravečkově Lanškrouně - Dechová harmonie Letohrad. Ta už dvacet let spolupracuje s lanškrounským dirigentem Josefem Pilným a kromě lidových skladeb hraje i muzikálové a filmové melodie, swing, operu či pop.

Sdružuje kolem 50 hudebníků, mezi nimiž je i hodně mladých. Tradičně s Dechovou harmonií Letohrad vystupují na festivalu dechových hudeb lanškrounští zpěváci Richard Kohout (foto 7) a Libuše Šilarová (foto 9). Mimochodem Richard Kohout tentokrát zazpíval i v italštině.

V první řadě hudebníků hrála, jako ostatně vždy při Pravečkově Lanškrouně, vynikající saxofoniska, zpěvačka a zároveň učitelka na ZUŠ v Lanškrouně Eliška Urbanová (foto 8), která se nedávno v soutěži The VOICE Česko Slovenska 2019 probojovala až do finále a obsadila 3. místo. Elišce k tomuto obrovskému úspěchu blahopřejeme!

Jako druhý z orchestrů vystoupila Severočeská harmonie Štětí s dirigentem Karlem Tesaříkem, avšak ještě před skončením jejich produkce se spustila rychlá průtrž mračen, která festival dechových hudeb nedobrovolně ukončila.

Orchestry Harmonie 1872 Kolín a Dechový orchestr města Hradec Králové již příležitost nedostaly, stejně jako se nemohl uskutečnit ani závěrečný společný Monstrkoncert.

Marie Hrynečková

View the embedded image gallery online at:
https://lanskrounsko.cz/en/8749-pl-prutrz#sigProGalleria3d2ceb5cd2

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.