Good afternoon, it is Saturday 21.9.2019. It is the nameday of Matouš, tommorow is the nameday of Darina.

190521 uradMěstský úřad Lanškroun získal v soutěži Přívětivý úřad 2019 první místo v Pardubickém kraji. Na druhém místě se umístila Chrudim a na třetím Ústí nad Orlicí. Tento úspěch je hlavně výbornou vizitkou všech pracovníků městského úřadu, kteří se svou pílí o ocenění zasloužili.

Ve středu 15. května 2019 hostila olomoucká Pevnost slavnostní předávání ocenění Přívětivý úřad v kategorii obcí s rozšířenou působností. V Laudonově sále z rukou Petra Mlsny, náměstka ministra vnitra pro řízení sekce legislativy, státní správy a územní samosprávy převzali toto ocenění zástupci Městského úřadu Lanškroun.

Soutěži předcházelo dotazníkové šetření, které zjišťovalo aktuální stav přívětivých úřadů. Dotazník byl sestaven na základě 61 kritérií v pěti kategoriích: Dostupnost úřadu pro občany, Transparentnost úřadu, Komunikace úřadu, Participace úřadu a Další aktivity úřadu. Velký důraz při hodnocení se klade na elektronizaci a modernizaci úřadu. Například na webových stránek města, zda jsou vedle vlastní propagace zveřejňovány zásadní materiály jako je třeba rozklikávací rozpočet, materiály ze zasedání zastupitelstva, strategické plány rozvoje, územní plány, veřejné zakázky či kontakty.

Tisková zpráva MÚ


Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.