Good morning, it is Tuesday 17.9.2019. It is the nameday of Naděžda, tommorow is the nameday of Kryštof.

190501 majalesStudentský Majáles zahájil z balkonu gymnázia velmi krátkou řečí starosta Radim Vetchý spolu se žlutou Laa Laa z Teletubbies. Průvod, v jehož čele hráli bubeníci z ORDrums a hned za nimi jel krokem traktor s hvězdami televizní obrazovky, prošel městem a potom už na náměstí propukl pestrý program.

Na pódiu před radnicí se střídaly hudební kapely, módní přehlídka, taneční kreace i vystoupení Septimy a 3. ročníku Gymnázia Lanškroun. Mezitím mohli milovníci klasické hudby navštívit kostel sv. Václava, kde probíhal varhanní koncert Marie Minářové.

S přicházejícím soumrakem přibývalo na náměstí diváků, nejvíce se jich sešlo při koncertu kapely co zpívá známý hit: "A tak chtěl jsem jednou mít, krásnej bílej dům, s krásnou dívkou žít a s ní spoustu dětí mít".

Marie Hrynečková

 

Foto:
1 - Všechna okna Gymnázia Lanškroun byla vyzdobena kresbami televizních postav. Z balkonu zaznělo snad nejkratší zahájení Majálesu, v tomto směru se vyznamenala hlavně Laa Laa, která pronesla pouze "Sláva Majálesu".
2 až 20 - V průvodu vládla skvělá nálada.
21 - Kapela Kl!nkr.
22 až 34 - Při dynamickém vystoupení 3. ročník se na pódiu střídali hrdinové televizních filmů a seriálů, ukázky z nesmrtelných reklam, ale například i spartakiádní Poupata.
35 a 36 - Hraje kapela Turbo a diváci se mačkají pod pódiem.


Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.