Good evening, it is Monday 25.5.2020. It is the nameday of Viola, tommorow is the nameday of Filip.

190420 gladiatorLoni vyrostly na bývalém hasičském cvičišti překážky ze soutěží extrémního běžeckého překážkového závodu Gladiator race a už letos 20. dubna se lanškrounské rybníky staly dějištěm závodu, v němž startovaly přes čtyři stovky dospělých a téměř sto dětí.

U rybníku Dlouhý, kde bylo soustředěno nejvíce překážek včetně těch ve vodě, bylo o závodníky i návštěvníky dobře postaráno. Z budovy restaurace se stala úschovna věcí, před ní byly postaveny dva žluté přístřešky sloužící jako šatny. Fungovalo několik stánků s nápoji i jídlem, v dětské zóně se zabavily děti a v dřevěném stánku před budovou se podávalo několik druhů palačinek. Areál koupaliště zkrátka na jeden den zase ožil.

Závodníci vybíhali na trať v odstupu 15 vteřin, na startu vládla výborná nálada a moderátorka hlásila, že někteří dokonce tančí. Diváci fandili, povzbuzovali a tleskali soutěžícím, kteří po šestikilometrové trase s třiadvaceti překážkami probíhali cílem notně vyčerpaní.

Michal Moravec z Lanškrouna, který patří k iniciátorům vybudování zdejšího Gladiator hřiště prozradil, s jakými pocity trať absolvoval:

"Běželo se mi dobře. Ten první úsek byl víceméně běžecky jednodušší, samé přeskakování překážek, spíš kardio, to znamená, že vás to vyhodí z tepové frekvence a pak se hůř rozebíháte.
V druhé části je sjezdovka, ta vás rozhodí, protože první část jste schopen se rozeběhnout na nějaký čas na určitou tepovou frekvenci. A pak se před vás postaví kopec a je to něco úplně jiného. Potřebujete snížit tepovou frekvenci, protože i když přejdete do chůze, tím kopcem ji zvedáte. Super je stálé hřiště, což myslím hodně lidí překvapilo. V tom je určitě Lanškroun mimořádný, protože takové hřiště nikde jinde není a gladiátoři ho využili úplně skvěle.
Do vody se šlo až asi čtyři poslední překážky před cílem. Byla kupodivu nádherně teplá, takže super osvěžení.
U pontonů byl těžký nástup, člověk musel hodně zvednout nohu, aby se na ponton dostal. Tím se nedostal doprostřed a bylo to strašně vratké, rozházelo se to a bylo to hodně na balanc."

Pro místní závodníky byla vytvořena speciální kategorie LANŠKROUŇÁCI. Nejlepší z nich stanuli na stupních vítězů (foto 71): 1. Radka Janyšková, 2. Tereza Hvozdenská, 3. Ivana Tomanová a (foto 72) 1. Milan Moravec, 2. Michal Moravec, 3. Roman Sedláček.

Marie Hrynečková

 

Výsledky závodu jsou zveřejněny na https://www.gladiatorrace.cz/run-lanskroun-kids/vysledky.html

 

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.