Good afternoon, it is Sunday 18.8.2019. It is the nameday of Helena, tommorow is the nameday of Ludvík.

190212 kcOd února nastoupila do funkce ředitelky Kulturního centra Lanškroun Markéta Staňková, která centrum povede po dobu čerpání mateřské dovolené Jaroslavy Havlíčkové.

Markéta Staňková se narodila v roce 1981, žije v Lanškrouně. Vystudovala Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, obor Hudební věda.

První pracovní zkušenosti v oblasti kultury sbírala již během studia na vysoké škole. Od roku 2008 pracovala v Národním divadle Brno, kde začínala jako produkční a programový pracovník, následně vedla oddělení propagace a reklamy a poté působila jako marketingový referent Divadla Reduta.

Od roku 2012 zastávala pozice referent marketingu a vedoucí oddělení marketingu ve Filharmonii Brno. V letech 2015-2016 byla ředitelkou Vydavatelství Referendum, které se věnuje dění na naší politické scéně. V současné době je zaměstnaná především péčí o svého syna, přesto stále kulturu sleduje, především pak hudbu, film a design.

Na Markétu Staňkovou čeká nelehký úkol, kterým bude převzetí nově zrekonstruovaného kulturního domu. Jak se na tento úkol nová ředitelka připravuje? A jaké jsou její plány do budoucna?

„Lanškroun vnímám jako moderní a dynamické město, které se prezentuje například úspěšným průmyslovým sektorem nebo kvalitní péčí o veřejný prostor, jako město s bohatou kulturní a duchovní historií i současností a řadou sportovních a volnočasových příležitostí. Ve svém novém působišti se budu především snažit zúročit zkušenosti, které jsem nabyla během působení v kreativních složkách velkých kulturních institucí. Jedním z cílů se jeví plné využití potenciálu nově zrekonstruovaného kulturního domu, nabídnout v něm lidem žijícím a pracujícím v Lanškrouně kvalitní multižánrové kulturní vyžití, za kterým nebudou muset cestovat do vzdálenějších měst. Přiblížit jim jednak zavedené značky divadelních souborů či hudebních těles, současně však dát formou výstav, besed a workshopů prostor také etablovaným i mladým tvůrcům z oblasti volného i užitého umění jako je architektura, tanec, design, fotografie aj.
Jak historie i přítomnost ukazují na příkladech nejvyspělejších evropských i světových měst a regionů, je kromě lidské svobody klíčovým předpokladem ekonomického úspěchu podpora kreativity a jejího rozvoje. Proto by mezi naše ambice mohlo patřit také vybudování jakéhosi kreativního centra celého regionu,“ říká Markéta Staňková.

Tisková zpráva MÚ

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.