Good morning, it is Monday 17.6.2019. It is the nameday of Adolf, tommorow is the nameday of Milan.

190107 udrzbaStřídající se teploty nad a pod nulou komplikují v těchto dnech jízdu auty i pěší chůzi. Na hlavních tazích a částečně i v centru města se Technickým službám podařilo sníh včas odhrnout, jinde ale tající sníh zamrzl a vytvořil zledovatělé úseky. Ty dnes TS posypaly pískem, ovšem bez valného výsledku.

Technické služby Lanškroun udržují celkem kolem 55 km místních komunikací první až třetí třídy včetně chodníků. Na svých stránkách zveřejnily mapku, která z pohledu zimní údržby dělí komunikace v Lanškrouně do tří skupin. Doba k zajištění sjízdnosti po spadu sněhu nebo vytvoření námrazy je u komunikací v I. pořadí důležitosti (na mapce označeny červeně) do 4 hodin. Modře vyznačené jsou komunikace II. pořadí důležitosti, které mají být sjízdné do 12 hodin a poté přicházejí na řadu ostatní (značené zeleně), jež by měly být sjízdné do 48 hodin.

Dispečer TS Jaroslav Freudl uvádí, že na každý výjezdní den je k dispozici 8 zaměstnanců a 6 strojů. V případě kalamitní situace mají nasmlouvané ještě další tři externí partnery. Celkově mají TS ve skladech k dispozici na zimní posyp cca 1,5 tun soli, 150 tun písku a 160 tun drti.

Marie Hrynečková


https://lanskroun.gepro.cz/LINK?id=42#/

 

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.