Good night, it is Tuesday 4.8.2020. It is the nameday of Dominik, tommorow is the nameday of Kristián.

Symboly Orlických horSlavnostní ustavující valná hromada nové organizace Orlické Hory a Podorlicko se konala 21.4.2009 ve Společenském centru Nový Dvůr v Letohradě.
To, za jak významnou je tato událost považována, nejvíce prokázala vysoká účast cca 70 zástupců profesního, politického i veřejného života i vysoká účast 6 médií, včetně ČT1.

Osobně se zúčastnil např. Rostislav Vondruška, ředitel agentury Czechtourism, poslanec parlamentu České republiky Jiří Čepelka, radní Pardubického kraje Miroslav Stejskal a Petr Šilar a předseda Klubu českých turistů Jan Stráský. Přítomni byli také zástupci Ministerstva pro místní rozvoj, oddělení cestovního ruchu obou krajských úřadů, ředitelka Destinační společnosti Východní Čechy Alena Horáková, kolegové z destinace Krkonoše a mnoho dalších osobností, které nelze pro omezený rozsah této zprávy vyjmenovat. Všem bychom jim chtěli upřímně poděkovat, že svojí přítomností a pronesenými povzbudivými slovy pozvedli slavnostní atmosféru tohoto dne.

 
Novou organizaci založilo 21 subjektů z obou krajů Královéhradeckého a Pardubického, a to 7 svazků obcí a 9 obcí a měst, které vznik organizace iniciovaly, dále 4 podnikatelské subjekty a Asociace hotelů a restaurací ČR. Zakladatelé slavnostně podepsali pod dohledem Rampušáka a Kačenky zakladatelskou listinu a převzali od nich správu Orlických hor a podhůří do svých rukou, což stvrdili na místě přípitkem regionálního produktu - orlické slivovice. Všichni aktéři se také vyfotili na sluníčku před orlickým Infobusem a užili si bohatého rautu ve stylovém prostředí restaurace v muzeu řemesel.


Předsedou organizace byl zvolen Petr Fiala, starosta města Letohradu a místopředsedou Miroslav Richter, místostarosta Rychnova nad Kněžnou. Představitelé nové destinační organizace v rozhovorech pro média slíbili maximální přičinění při společné propagaci území pod jednotnou značkou, podporu produktů cestovního ruchu, vytvoření jednotného turistického portálu a zejména také otevřenost a spolupráci s podnikateli a ostatními subjekty.

-ohp-

Reportáž ČT je zde.

 

 

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.